bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 001 :: Alles nastawia się na eksport

Alles nastawia się na eksport (2361)

Producent bielizny – firma Alles z Głowna (woj. łódzkie) zamierza w tym roku przeprowadzić procedurę certyfikacji wprowadzonego już systemu zarządzania jakością ISO 9001:2000. Uzyskanie certyfikatu umożliwi dalsze zwiększenie sprzedaży eksportowej. Dziś ponad 60% produkcji z Głowna sprzedawane jest poza granice Polski. Główne kierunki eksportu to: Niemcy, Rosja, Ukraina, Litwa, Łotwa, Chorwacja i Czechy. Produkty sygnowane marką Alles trafiają także do Izraela i Arabii Saudyjskiej.

reklama

Specjalizująca się w produkcji wyrobów gorseciarskich, firma Alles powstała w 1992 roku. Nazwa przedsiębiorstwa wzięła swój początek od imion Alicja i Sławek. Jak się później okazało niemieckobrzmiąca marka pomogła polskiej firmie na rynku niemieckim. Nasi zachodni sąsiedzi sięgają bowiem po bieliznę z Głowna myśląc, że w ten sposób wspierają swój rodzimy przemysł lekki.
Produkowany w Głownie asortyment gorseciarski uzupełniają: kostiumy kąpielowe dla kobiet o pełniejszych kształtach, szlafroki oraz pończochy i rajstopy. W 2000 roku firma wprowadziła do oferty bieliznę dla kobiet po mastektomii.

reklama
Spis treściWydania archiwalne