bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 001 :: Ferax buduje sieć salonów firmowych

Ferax buduje sieć salonów firmowych (2696)

Producent rajstop Gatta i bielizny bezszwowej firma Ferax ze Zduńskiej Woli planuje w tym roku uruchomić kilka nowych salonów w dużych centrach handlowych na terenie całego kraju. Obecnie firma prowadzi osiem własnych salonów. Są one usytuowane głównie w dużych i nowoczesnych centrach handlowych takich jak warszawska Arkadia, Wola Park, Copernicus w Toruniu czy Silesia w Katowicach.

reklama

Zajmująca się produkcją rajstop i bielizny firma Ferax rozpoczęła działalność w 1993 roku. Dziś zatrudnia ponad 900 pracowników. Należy do pierwszej dziesiątki największych i najnowocześniejszych fabryk w Europie. W ofercie znajduje się blisko 100 wzorów rajstop i pończoch w 20 kolorach, podzielonych na linię Gatta Classic oraz linię Noggi by Gatta. W 2004 roku w ofercie firmy pojawiła się bielizna sygnowana nazwą Gatta Underwear.

Firma ze Zduńskiej Woli dostarcza także rajstopy na rynki Europy Zachodniej. Występują one pod marką IRIL oraz innymi markami własnymi.
Duży wpływ na rynkowy sukces Gatty miało zaangażowanie do przekazów reklamowych znanej polskiej piosenkarki Justyny Steczkowskiej. Artystka pojawia się w spotach reklamowych, rekalamach prasowych, użycza głosu do reklam radiowych. Jest także obecna na opakowaniach produktów.

W zaszłym roku Justyna Steczkowska zadebiutowała w nowej roli. Zaprojektowała swoją linię odzieży dla marki Gatta – “Gatta by Justyna Steczkowska”. To pierwsza tego rodzaju kolekcja sygnowana nazwiskiem znanej gwiazdy w Polsce. Nowa linia pojawiła się w sprzedaży 15 grudnia 2005r. W jej sład wchodzą: sukienki z modnym wielofunkcyjnym ściągaczem, body zdobione kryształkami Swarovskiego, oryginalnie marszczonej bluzki, body z wyjątkowym dekoltem na plecach. Całość kolekcji utrzymana jest w tonacji głębokiej czerni. Piosenkarka skończyła właśnie projektowanie propozycji na wiosnę. Jak się dowiedzieliśmy – kolekcja będzie bardziej kolorowa niż pierwsza. Oprócz czerni pojawią się w niej pudrowy róż i czerwień. Będą jedwabne wstawki i nietypowo wykończone rajstopy.
reklama
Spis treściWydania archiwalne