bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 001 :: Gaia zapowiada ekspansję na nowe rynki

Gaia zapowiada ekspansję na nowe rynki (3042)

Białostocki producent bielizny – firma Gaia znalazła się w tegorocznym rankingu Gazel Biznesu. W zestawieniu ogólnopolskim przedsiębiorstwo uplasowało się na miejscu 1778, a w wojewódzkim było 37.
Białostocka firma zatrudnia 110 osób, a zeszłoroczne obroty osiągnęły wartość 7,6 mln zł. W tym roku Gaia planuje wejście na kolejne rynki zagraniczne. Intensywnie myśli o krajach skandynawskich i Anglii.

reklama

Obecnie produkty sygnowane marką Gai są obecne m.in. w Niemczech, Francji, Danii, Czechach, Rosji, na Ukrainie oraz w Izraelu.
Gaia znalazła swoją niszę — nastawia się głównie na duże rozmiary. Aby nadążyć za trendami i wiedzieć, co będzie modne, producenci jeżdżą na pokazy do stolic światowego gorseciarstwa — Paryża i Lyonu.

Bez wsparcia marketingowego trudno jest sprzedać nawet najdoskonalszy produkt. Gaia zadbała o marketingowe wsparcie sprzedaży. Produkty Gai dostają melodyjne imiona: Amelia, Nicoletta, Cornelia, Aurelia, Dolores.
Firma GAIA powstała w 1998 roku, kiedy Andrzej Kuźmicki i Andrzej Ciulkin przejęli upadający zakład szyjący garnitury i bieliznę.
Modele powstają w firmowym studiu projektowym, gdzie proces projektowania wspomagany jest specjalnym systemem projektowania bazującym na programach komputerowych. Gaia produkuje dwie kolekcje: GAIA INTIMO oraz GAIA CLASSIC. GAIA INTIMO to bielizna zaprojektowana dla kobiet odważnych, eleganckich, podążających za najnowszymi trendami w modzie. GAIA CLASSIC, to biustonosze stworzone z myślą o kobietach ceniących wygodę i tradycyjne wzornictwo.
Dystrybucja wyrobów odbywa się w oparciu o współpracę z hurtowniami na terenie całej Polski oraz partnerami zagranicznymi.
W 2004 roku firma wdrożyła system zarządzania jakością oparty o normę PN EN ISO 9001:2001 i otrzymała stosowny certyfikat.

Gazele Biznesu są wspólnym projektem realizowanym przez 9 dzienników ekonomicznych należących do Grupy Wydawniczej Bonnier. Oprócz “Pulsu Biznesu” podobne zestawienia sporządzają jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Litwy, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii.

Mimo że szczegółowe kryteria doboru firm biorących udział w tych rankingach różnią się zależnie od realiów gospodarczych poszczególnych krajów, ich idea wszędzie jest taka sama promocja rozwijających się dynamicznie małych i średnich firm.

Gaia sp. z o.o.
ul. Jurowiecka 56,
15-101 Białystok

tel. + 48 85 66 42 307
fax + 48 85 66 42 306
e-mail: gaia@gaia.com.pl
www.gaia.com.pl

reklama
Spis treściWydania archiwalne