bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 001 :: LPP wprowadzi nową markę bielizny

LPP wprowadzi nową markę bielizny (3526)

Spółka odzieżowa LPP, właściciel m.in. takich marek jak Reserved i Henderson planuje wprowadzić na polski rynek nową markę bielizny. Stanie się to najprawdopodobniej już jesienią tego roku.
Obecnie produkty bieliźniarskie sygnowane są markami Reserved Underwear oraz Henderson. Nowa marka będzie stanie się też okazją do stworzenia nowej sieci sklepów z bielizną. Będzie to trzecia, obok Reserved i Cropp sieć sklepów należąca do gdańskiej firmy.
w całym 2005 roku grupa miała 40,61 mln zł zysku wobec 42,16 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 685,84 mln zł wobec 546,29 mln zł.

reklama

LPP zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży. Projekty opracowywane są w centrali firmy w Gdańsku. Tutaj dobierane są także odpowiednie dla danego wyrobu materiały, dodatki oraz określony sposób pakowania i transportu.
Produkcja zlecana jest fabrykom na Dalekim Wschodzie. Proces produkcji kontrolowany jest przez pracowników biura handlowego firmy w Szanghaju. Zlecenia realizowane są przez tych samych producentów, którzy szyją także dla znanych, światowych firm odzieżowych, wykorzystując nowoczesne maszyny i technologie. W ostatnim czasie wykonanie części wyrobów zlecane jest krajowym producentom.
LPP działa na rynku od 1995 roku. Korzenie spółki sięgają roku 1990, kiedy to obecni, główni akcjonariusze rozpoczęli działalność w branży odzieżowej, prowadząc Przedsiębiorstwo Handlowe “Mistral”.

Plany firmy koncentrują się na zbudowaniu znanej marki w Europie Środkowej i Wschodniej. Pierwszy salon z emblematem Reserved otwarto poza granicami kraju w lutym 2002 r. w Talinie. Obecnie LPP posiada 32 Salony poza granicami Polski (Czechy, Słowacja, Węgry, Rosja, Łotwa, Litwa, Estonia, Ukraina). Ich łączna powierzchnia wynosi 16,3 tys. mkw.
Aktualnie LPP posiada także 74 sklepy Reserved w Polsce, o łącznej powierzchni 38 tys. mkw, umiejscowione są one w dużych centrach handlowych.
W ramach grupy LPP funkcjonuje podmiot odpowiedzialny wyłącznie za produkcję bielizny. Sprzedawana jest ona pod marką Henderson. Sygnowane są nią kolekcje męskie i damskie.
Oferta produktowa skierowana jest do klientów, którzy dbają o dobre samopoczucie,zwracają uwagę na wygodę i stylistykę Oprócz kolekcji męskiej i damskiej bielizny marką Henderson sygnowana jest także oferta wysokiej jakości strojów kąpielowych oraz skarpet.

LPP S.A.
ul. Łąkowa 39/44
80-769 Gdańsk
tel. + 48 58 76 96 905-908
fax + 48 58 76 96 909
e-mail: lpp@lpp.com.pl
www.lpp.com.pl

reklama
Spis treściWydania archiwalne