bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 002 :: Absolwenci SAPU promowali polską bieliznę w Berlinie

Absolwenci SAPU promowali polską bieliznę w Berlinie (2758)

W czasie odbywającego się w styczniu w Berlinie Euro Fashion Week polscy projektanci – absolwenci krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru – zachwycili zebraną publiczność. Wśród prezentowanych propozycji największe owacje zdobyła kolekcja bielizny Laury Obrzut. Widzów ujęła przede wszystkim “skąpość” i śmiałość. Nie bez znaczenia dla oceny kolekcji – pozostał obrany – kabaretowy styl.

reklama

Laura Obrzut, ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. W swoim dorobku ma wernisaż zauważony przez Dziennik Polski i Gazetę Wyborczą. Na ubiegłorocznych Międzynarodowych Targach Bielizny i Pończosznictwa “Lingerie Warszawa” zaprezentowała kolekcję: “Kabaretu Czar”. Położyła w niej nacisk na przepych złota, piór, tajemnicze maski.
Kolejnymi przedstawicielami bieliźniarstwa w polskiej ekipie był duet Anny Turaj i Katarzyny Jaroń. Panie – zainspirowane Japonią – zaprezentowały kolorowe rajstopy.
Tegoroczny berliński Euro Fashion Week został zdominowany przez polskich projektantów. Na imprezie nie zabrakło także przedstawicieli innych krajów: egzotycznej Gwatemali, Malty, Austrii, Rosji, USA i oczywiście Niemiec.
Grupie polskich projektantów przewodniczyła Ewa Minge.

Krakowska Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru powstała w roku 1994. Stawia sobie za zadanie wykształcenie samodzielnego i kompetentnego projektanta ubioru umiejącego zadbać o wszystkie szczegóły kolekcji, a jednocześnie posiadającego ogólną wiedzę i dobre umiejętności plastyczne.
Absolwenci placówki znajdujących pracę w małych i dużych firmach odzieżowych m.in. House of Colours, Reserved, Vistula, Ravel, Royal Collection, Orsay, Solar, Ola Styl Studio, Ryłko.
Absolwenci i obecni studenci wygrywają i uzyskują wyróżnienia w konkursach takich jak “O Srebrną Pętelkę” na Międzynarodowych Targach Poznańskich, “Złota Nitka” na Międzynarodowych Targach Łódzkich “Smirnoff Fashion Awards”, “Amarantowa Kokarda” , “Złoty Wieszak” i “Prowokacje” oraz na konkursach: w Belgii, w Irlandii, we Włoszech, na Ukrainie i Łotwie.
Ubiory studentów są prezentowane w czasopismach modowych: “Moda i Styl”, “Fashion Magazine”, Magazyn “A4”, “Exklusiv”, “Twój Styl”, “Votre Beaute”, “Wysokie Obcasy”.

reklama
Spis treściWydania archiwalne