bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 002 :: Polacy więcej wydają - dobra prognoza na ten rok

Polacy więcej wydają - dobra prognoza na ten rok (2301)

Sprzedaż artykułów bieliźniarskich i pończoszniczych wzrośnie – taki wniosek można wyciągnąć z danych makroekonomicznych zebranych i opublikowanych przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

Według prognoz bezrobocie na koniec tego roku spadnie do 17%. Średnio o 60 zł wzrosną renty i emerytury, a o 80 zł powinna zwiększyć się średnia płaca w firmach.

reklama

Koniec 2005 roku pokazał, że polska gospodarka rozwija się nadal dynamicznie. W ostatnim kwartale ub.r. PKB zwiększyło się o 4,2% – czyli dwa razy szybciej niż na początku 2005 roku. Gospodarkę zaczął napędzać krajowy popyt. Polacy zaczęli kupować więcej. Taka sytuacja jest podyktowana tym, że społeczeństwo przestało się obawiać utraty pracy – a to zachęca do większych wydatków. Taka postawa rynkowa premiuje producentów, dystrybutorów i detalistów. Polacy, co prawda zaczęli wydatki głównie od sprzętu AGD i remontów – na ubiory przyjdzie czas później. Wraz z większą zawartością portfela pojawi się zainteresowanie produktami markowymi – gwarantującymi wyższą jakość od tych dostępnych obecnie na targowiskach i bazarach – a pochodzących z rynków azjatyckich.

reklama
Spis treściWydania archiwalne