bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 003 :: London Fashion Week

London Fashion Week (2521)

Przez cztery dni lutego oczy wszystkich zainteresowanych najnowszymi trendami w modzie skierowane były w kierunku Londynu. W dniach od 14 do 18 lutego, przebiegał London Fashion Week 2006. Kilkudziesięciu projektantów pokazało swoje najnowsze pomysły: kolekcje jesień-zima 2007. Wśród nich pojawili się: Paul Smith, Ghost, Betty Jackson, Gharani Strok, Nicole Farhi, Bora Aksu, Noir, Michiko Koshino, czy wreszcie Julien Macdonald, który w tym roku na swój pokaz zaprosił samą Paris Hilton, która po wybiegu przechadzała się obwieszona diamentami wartości 2 milionów funtów.

reklama

Wśród młodych projektantów pojawił się polski akcent. W ostatnim dniu, 17 lutego, w The Royal Academy od Art swoją kolekcję pokazała polska projektantka Katarzyna Szczotarska. I na tym pokazie nie zabrakło emocji. Zdjęta przez modelkę – o bardziej niż to ogólnie przyjęte obfitych kształtach – górna część garderoby ukazała pełne piersi i zaokrąglenia kobiecego ciała, tym samym wywołując aplauz publiczności.

Światowy tydzień mody odbywa się dwa razy do roku. We wrześniu projektanci prezentują kolekcje i najnowsze trendy na sezon wiosenno – letni. W lutym wystawiane są zaś kreacje jesienno – zimowe. Impreza tradycyjnie podzielona jest na trzy części: wystawę najnowszych kolekcji projektantów z całego świata, rozmieszczoną na dwóch piętrach Natural History Museum (Muzeum Historii Naturalnej), pokazy mody, prywatne imprezy promujące nowootwarte sieci sklepów lub marki, albo mające charakter czysto towarzyski, dające okazję do spotkań gwiazd showbusinessu. London Fashion Week to tydzień, na który setki projektantów, kreatorów mody, wizażystów, debiutujących modelek i dziennikarzy niecierpliwie czeka przez cały rok. London Fashion Week to „giełda akcyjna mody”, gdzie dziennikarze prześcigają się w walce o gorące newsy, a modelki konkurują o miejsca na wybiegu, gotowe znieść wszelkie niewygody, aby tylko być zauważonym przez agentów.
reklama
Spis treściWydania archiwalne