bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 004 :: Adrian otrzymał certyfikat ISO

Adrian otrzymał certyfikat ISO (1987)

Pierwszy kwartał tego roku okazał się bardzo udany dla firmy Adrian – producenta rajstop i skarpet ze Zgierza koło Łodzi. Na początku roku firma uzyskała i odebrała certyfikat jakości na zgodność z wymaganiami normy EN ISO 9001:2000. Miesiąc później zaś otrzymała tytuł Solidnej Firmy 2005.

Tegoroczne sukcesy firmy są m.in. efektem rozszerzenia zakresu produkcji. W ofercie pojawiły się wyroby z lycry i mikrowłókna. Dziś stanowią one 80% wszystkich wytworzonych wyrobów. Jest to możliwe, gdyż firma zdecydowała się na zakup nowoczesnych maszyn. Inwestycja umożliwiła także wdrożenie do oferty rajstop wzorzystych. Dziś miesięczna produkcja sięga 800 tys. par rajstop i skarpet.

reklama

Zakupowi nowoczesnych urządzeń towarzyszyła także reorganizacja polityki dystrybucji. Firma zdecydowała się oprzeć ją przede wszystkim na współpracy z sieciami handlowymi. Oprócz tego rozwinięto działania promocyjne. W 2005 roku firma wzięła z powodzeniem udział w konkursie Liderzy Eksportu. Zdobyła wyróżnienie i została zaproszona do udziału w finale ogólnopolskim.

Program Solidna Firma istnieje od 2002 roku i ma na celu propagowanie zasad etyki w świecie biznesu tj. rzetelności, uczciwości i terminowości rozliczeń. Firmy spełniające te kryteria, po pozytywnym zakończeniu trzyetapowej weryfikacji, otrzymują certyfikat Solidna Firma. Uczestnictwo w programie to nie tylko promocja firmy oraz możliwość poszerzenia kontaktów biznesowych, to także dostęp do aktualnych informacji – udział w seminariach i szkoleniach.

reklama
Spis treściWydania archiwalne