bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 005 :: Sprzedaż bielizny aktywnej będzie rosła

Sprzedaż bielizny aktywnej będzie rosła (1897)

W tym roku nastąpi wzrost sprzedaży specjalistycznej bielizny, która jest uzupełnieniem odzieży sportowej – takiego zdania jest Petra Dillemuth z niemieckiego GFK Market Research Institute.
Na niemieckim rynku coraz wyraźniej zarysowuje się tendencja do poszukiwania produktów gwarantujących dobre samopoczucie i sprawdzających się w trakcie amatorskiego uprawiania sportu. Jest to wynikiem wzrostu zainteresowania zdrowym trybem życia. Obecnie odsetek społeczeństwa niemieckiego uprawiającego jakiś sport wynosi ponad 60%. W porównaniu z danymi z lat 90. nastąpił wzrost o 10 punktów procentowych.

reklama

Posiadanie specjalnej bielizny stanowi część tego nowego trendu. Szacuje się, że wartość rynku bielizny “do zadań specjalnych” wynosi ok. 100 mln euro (392 mln zł).
Osoby ceniące zdrowy tryb życia i uprawiające różne formy aktywności ruchowej są zdaniem Petry Dillemuth otwarte na innowacje produktowe z zakresu bielizny. Cenią sobie zalety odzieży specjalistycznej. Z niemieckich badań wynika także, że po bieliznę sportową częściej sięgają mężczyźni niż kobiety. Ten fakt wzbudził zainteresowanie, gdyż panowie na ogół wybierają najtańsze produkty bieliźniarskie. Jednak, jak widać z wyników badań, angażując czas w zajęcia hobbystyczne, są w stanie zaopatrzyć się w specjalistyczne produkty niszowe.
Polski konsument niestety cały czas jeszcze kieruje się głównie ceną. Poza tym kultywowanie aktywnego trybu życia jest jeszcze w naszym kraju mało popularne. To oczywiście sukcesywnie się zmienia. Trend na sporty i dobre samopoczucie dopiero zawita do Polski.
Mimo takiej sytuacji, w ofercie wielu polskich producentów wyrobów bieliźniarskich znaleźć już można bieliznę aktywną.
Współpracuje ona z ciałem, zapewniając przepuszczalność wilgoci i powietrza, jest wygodna i przyjazna skórze człowieka. Odprowadza nadmiar wilgoci z powierzchni skóry i zapewnia wymianę powietrza ale bez nadmiernego wychłodzenia.
Bielizna oddychająca wykorzystuje właściwości włókien miedzi, krzemu oraz cynku, wplecionych w miękką mikrofibrę do biostymulacji mikrokrążenia oraz redukcji płynów. Działa również antybakteryjnie. Krzem likwiduje wszelkie niedoskonałości skóry oraz sprawia, że staje się ona miękka i gładka.

reklama
Spis treściWydania archiwalne