bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 011 :: Fabryka Rajstop Adrian zdobywa kolejne wyróżnienie

Fabryka Rajstop Adrian zdobywa kolejne wyróżnienie (4664)

Fabryka rajstop Adrian ze Zgierza została uhonorowana tytułem Wybitny Polski Eksporter 2005. Tytuł ten został przyznany przez kapitułę IX konkursu organizowanego przez tygodnik Rynki Zagraniczne. Wręczenie stosownych certyfikatów miało miejsce w czasie uroczystej gali zorganizowanej 18 maja w podwarszawskim Wilanowie. Nagrody dla wyróżnionych firm wręczył wicepremier Andrzej Lepper oraz minister gospodarki Piotr Woźniak. W tegorocznej edycji zostało nagrodzonych 31 przedsiębiorców w pięciu kategoriach: Wybitny Polski Eksporter, Laur Eksportera, Eurolider, Eksporter roku w przemyśle, Poland’s outstanding business partner.

reklama

Tytuł Wybitny Polski Eksporter jest potwierdzeniem sukcesów odniesionych przez fabrykę rajstop Adrian na rynkach zagranicznych.
Tytuł Wybitny Polski Eksporter to nie jedyne wyróżnienie, które spotkało firmę Adrian w ostatnich latach. W styczniu 2006 roku Adrian otrzymał certyfikat jakości na zgodność z wymaganiami normy EN ISO 9001:2000, a także wyróżnień: Solidna Firma 2005, Lider Eksportu 2005, Najlepsze w Polsce 2004 oraz nominacja do godła Teraz Polska w 2004 roku.
Bieżący rok jest okresem zmasowanych działań marketingowych pabienickiego producenta. W kwietniu tego roku ruszyła ogólnokrajowa kampania reklamowa. W jej ramach w większych miastach stanęły bilboardy reklamujące markę. Pojawiły się także reklamy prasowe.
Produkty Fabryki Rajstop „Adrian” dostępne są na polskim rynku od blisko 20 lat. W firmowych materiałach reklamowych można przeczytać, że Fabryka Rajstop Adrian jest drugą co do wielkości fabryką rajstop w Polsce. Miesięczna produkcja sięga 800 tys. par rajstop i skarpet.
W latach 90., dostosowując swoją ofertę do aktualnych trendów w modzie, firma poszerzyła produkcję o wyroby z lycry i mikrowłókna. Dzisiaj wyroby te stanowią 80% produkcji. W 2004 roku zakupiono maszyny nowej generacji Lonati 504 MJ, dzięki którym fabryka poszerzyła swą ofertę o rajstopy wzorzyste. Zastosowanie przędz oplatanych pozwoliło połączyć właściwości rajstop z mycry i mikrowłókna, co zapewnia wysoką jakość wyrobu. Rajstopy te są dostępne w szerokiej kolorystyce i bogatej gamie wzorów.
Wyroby firmy „Adrian” dostępne są na rynku polskim oraz na zachodzie Europy. Pabianicki producent wyrobów pończoszniczych współpracuje z licznymi sieciami handlowymi, w tym także z portugalską Biedronką.

Konkurs “Wybitny Polski Eksporter – Polish Oustanding Exporter” organizowany jest przez tygodnik „Rynki Zagraniczne”. Jego celem jest wyróżnienie przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i handlowych, które w 2005 r. osiągnęły bardzo dobre wyniki w handlu zagranicznym. W konkursie nagradzane są przedsiębiorstwa wykazujące się m.in. wysoką dynamiką zdobywania nowych rynków eksportowych, umacnianiem pozycji eksportera, skutecznością konkurowania, lansowaniem nowoczesnych wyrobów i usług oraz utrwalaniem nowej marki firmy i wyrobów z Polski.
reklama
Spis treściWydania archiwalne