bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 012 :: Bielizna i rajstopy na aukcjach internetowych

Bielizna i rajstopy na aukcjach internetowych (2304)

Z roku na rok rośnie liczba transakcji zawieranych w internecie. Klienci coraz częściej poszukują nowych produktów w sieci. Obok e-sklepów, w bieliznę czy też rajstopy mogą zaopatrzyć się korzystając z aukcji prowadzonych na łamach specjalnych serwisów aukcyjnych. W Polsce takie usługi oferują: Allegro (www.allegro.pl), eBay (www.ebay.pl) oraz Świstak.pl (www.swistak.pl).

reklama

Zdecydowaliśmy się dokonać porównania powyższych serwisów pod kątem szerokości oferty z branży bieliźniarskiej i pończoszniczej.
Biorąc pod uwagę liczbę wszystkich aukcji, których przedmiotem była bielizna, rajstopy, pończochy i skarpety, miano bezwzględnego lidera należy przyznać serwisowi aukcyjnemu Allegro. W trakcie przygotowania niniejszego raportu trwało blisko 26 tys. aukcji (25628), których przedmiotem były artykuły bieliźniarskie i pończosznicze. Pozostałe dwa serwisy wystawiły łącznie 3335 aukcji, co stanowi zaledwie 12% ogółu. Taki podział rynku w aukcyjnego daje zdecydowane prowadzenie platformie Allegro.

W przypadku rozbicia asortymentu bieliźniarskiego na szczegółowe kategorie sytuacja przedstawia się podobnie – liderem jest Allegro.


Zgromadzone dane umożliwiły nam także wyłonienie najbardziej popularnych wyrobów bieliźniarskich dostępnych na aukcjach w poszczególnych serwisach. Na poniższych wykresach przedstawiamy trzy najważniejsze grupy asortymentowe dla każdego z serwisów.Jak pokazują przedstawione dane najpopularniejszą platformą aukcyjną wśród osób zajmujących się dystrybucją bielizny w ten właśnie sposób jest Allegro. W serwisie tym działa już kilka tysięcy firm.
Serwisy aukcyjne stają się wśród konsumentów coraz bardziej znane. Np. Allegro szczyci się 4,5 mln zarejestrowanych użytkowników, a ogólna wartość sprzedaży w I kwartale tego roku wyniosła blisko 550 mln zł.

reklama
Spis treściWydania archiwalne