bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 012 :: Polacy oszczędzają bieliznę

Polacy oszczędzają bieliznę (2843)

Tylko mniej niż połowa Polaków przyznaje się do tego, że bieliznę osobistą zmienia codziennie – takie wnioski wynikają z sondy przeprowadzonej przez redkację “Dziennika”.

43% Polaków zmienia bieliznę każdego dnia, 29% co drugi dzień, 10% co 3 dni. a 5% co pięć dni. Wyniki tej sondy pokazują, że większość społeczeństwa nie jest zainteresowana stosowaniem elementarnych zasad higieny. Mimo wszystko powoli zmniejsza się odsetek osób, które zmianę bielizny traktują jako “zło ostateczne” i robią to raz w tygodniu.

reklama

Na całkowitą zmianę przyzwyczajeń większości rodaków przyjdzie nam jeszcze poczekać. Mimo to cieszy fakt, że skraca się czas używania jednej zmiany bielizny.
Bielizna jest wyrobem delikatnym i podczas prania wymaga specjalnej troski. Przede wszystkim należy bezwzględnie stosować się do przepisów pielęgnacji znajdujących się na etykietach producenta dołączonych do produktów lub wszywce bielizny.
Regułą jest, iż delikatną bieliznę damską pierzemy ręcznie, aby uniknąć deformacji lub złamania fiszbiny i uszkodzenia dzianiny.
Jeżeli ktoś życzy sobie jednak, aby prać bieliznę w pralce radzimy użyć do tego celu specjalnego woreczka. Piorąc w takiej siatce mamy większą pewność, że dzianina się nie porwie, oraz drut nie zablokuje sitka.

reklama
Spis treściWydania archiwalne