bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 014 :: O bieliźnie i rajstopach

Archiwum

Gorąca druga połowa czerwca pobudziła sprzedaż kostiumów kąpielowych

Jeszcze tydzień temu właściciele sklepów i salonów z bielizną narzekali, że zbyt niskie majowe temperatury drastycznie obniżają wartość przychodów. Gwałtowna zmiana aury na letnią została powitana z dużym optymizmem.

Polski rynek kostiumów kąpielowych

Kolorowe kostiumy kąpielowe, które służą za całe ubranie na plaży są bardzo różnorodne. Obowiązuje tylko jedna zasada: maksymalnie odkrywają albo całkowicie zasłaniają ciało. Dlatego każdego roku do sprzedaży trafiają skąpe majteczki, staniki na troczki, ale także spódniczki plażowe, koszulki na ramiączka.

Kostiumy kąpielowe dla dzieci

Ubranka plażowe dla dzieci często nie podlegają wpływom mody. Projektuje się je po to, by biegającym po plaży maluchom było wygodnie. Dlatego trudno tu mówić o najnowszych trendach w kolorystyce i użytych materiałach.

Nauka pomaga firmom produkującym kostiumy kąpielowe

Kostiumy kąpielowe są jednym z najbardziej kolorowych produktów występujących w branży bieliźniarskiej. Ich nabywcy nie skrywają ich pod ubraniem, lecz występują w nich publicznie.

Bikini - dwuczęściowy kostium kąpielowy ma już 60 lat

Bikini ma już sześćdziesiąt lat. Z tej okazji warto poznać historię tego jednego z bardziej popularnych strojów kąpielowych. Jak podają źródła historia bikini rozpoczęła się w Paryżu. Louis Réard, z wykształcenia mechanik samochodowy, do 1946 roku zarządzał sklepem swojej matki z damską bielizną.

reklama
Spis treściWydania archiwalne