bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 014 :: Kostiumy kąpielowe dla dzieci

Kostiumy kąpielowe dla dzieci (6587)

Ubranka plażowe dla dzieci często nie podlegają wpływom mody. Projektuje się je po to, by biegającym po plaży maluchom było wygodnie. Dlatego trudno tu mówić o najnowszych trendach w kolorystyce i użytych materiałach.
Większość dostępnych na polskim rynku propozycji dla dzieci to jednak kostiumy i kąpielówki bardzo kolorowe, wzorzyste, czasem aż rażące. Dzięki takim rozwiązaniom dziecko pozostaje cały czas widoczne dla opiekunów.

reklama

W sklepach na wybór nie ma co narzekać. Zaskakuje tylko ogromna rozpiętość cen kostiumów dla kilkulatków (od 3 zł za kąpielówki w hipermarkecie do 119 zł za kostium od Benettona) oraz to, że tego typu wakacyjnego ekwipunku próżno szukać w sklepach, po których najbardziej można by się było tego spodziewać, czyli tych szczelnie wypełnionych dziecięcymi ubrankami.
Zdecydowanie największy wybór tanich kostiumów i kąpielówek z lycry znajdziemy w centrach handlowych i na halach hipermarketów.
Strojów w kolorowe koty próżno szukać w firmowych sklepach, gdzie kostiumy są o wiele droższe. Bikini, jednoczęściowych w jednolitych kolorach i zgrabnych kompletów z nieco bardziej zabudowanym topem radzimy poszukać na stoisku z damską bielizną i kostiumami. Wiszą tuż obok i kosztują 25-36 zł. W galerii sklepów można zajrzeć do Calzedonii. Tutaj bardzo ładne stroje dla dziewczynek. Można też kupować oddzielnie majteczki i staniki dla dziewczynek. Kosztują około 29 zł. W sklepie Funny Kids polskie stroje są ładne i tanie. Za przyzwoite kąpielówki dla pięciolatka trzeba zapłacić około 17 zł, za kostium dla dziewczynki – ok. 25 zł. W ofercie brakuje jednak plażowych dodatków dla małych dzieci – słodkich sukienek, torebek czy kapeluszy kolorystycznie nawiązujących do wzoru na małym, dziecięcym bikini.

reklama
Spis treściWydania archiwalne