bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 016 :: Felina Polska buduje sieć ekskluzywnych butików

Felina Polska buduje sieć ekskluzywnych butików (4006)

Firma Felina Polska należąca do szwajcarskiego holdingu Felina International AG” z Wettingen koło Zurichu została odznaczona ogólnopolskim godłem “Laur Konsumenta 2006” w kategorii Zagraniczni Producenci Bielizny. Nie jest to jedyne przedsiębiorstwo z branży bieliźniarskiej nagrodzone tegorocznym godłem. W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że złotym godłem “LAUR KONSUMENTA“2006 w kategorii “Bielizna przyjazna ciału” nagrodzona została firma Italian Fashion z podwarszawskiej Zielonki.
“Laur Konsumenta” to nagroda, która jest przyznawana na podstawie badań popularności produktów i usług na rynku polskim przeprowadzanych przez Przegląd Gospodarczy – dodatek informacyjno – promocyjny Gazety Prawnej przy współudziale Instytutu Gallupa. Badania te mają za zadanie wyłonić najlepsze firmy, produkty i usługi na krajowym rynku.

reklama

“Laur Konsumenta” jest przyznawany przez klientki detaliczne, które są zarówno użytkowniczkami produktów jak i ich najbardziej obiektywnymi i surowymi sędziami. Według przeprowadzonych badań produkty Feliny cieszą się bardzo dużą popularnością, należą do najczęściej wybieranych spośród innych, zostały pozytywnie ocenione przez konsumentki i rekomendowane innym osobom.
Nagroda “Laur Konsumenta” ma na celu wyróżnienie najpopularniejszych na polskim rynku produktów i marek. Od grudnia do maja redakcja “Przeglądu Gospodarczego” wraz z Instytutem Gallupa prowadzi badania ankietowe, które obejmują różne branże rynkowe. W trakcie badania co miesiąc zbierane są opinie nabywców na temat wybranych grup produktów. Wyróżnienie otrzymuje firma, która jest najlepiej w danej kategorii postrzegana przez konsumentów.
Felina jest obecna na polskim rynku od początku lat 90. W maju tego roku rozpoczęła budowę nowej własnej sieci sprzedaży. W otwartym w maju łódzkim Centrum Handlowym “Manufaktura” rozpoczął działanie sklep pierwszy w Polsce sklep firmowy Feliny – BRIGITTE. Ma on być początkiem sieci ekskluzywnych butików z bielizną. W salonie obok wyrobów sygnowanych maraką Feliny sprzedawane są również stroje nocne uznanego niemieckiego potentata – firmy Rösch oraz francuskiego producenta wyrobów bardzo ekskluzywnych – firmy Louis Feraud.
Felina Polska sp. z o.o. od 1991 roku działa jako przedstawicielstwo gorseciarskiej firmy Felina GmbH z Mannheim. Zajmuje się produkcją ekskluzywnej bielizny damskiej: biustonoszy, gorsetów, body, majtek i kostiumów kąpielowych. Polski oddział firmy zlokalizowany jest w Łodzi, a wyroby produkowane są w Łasku.
Jak czytamy na stronach internetowych producenta: “Bielizna Feliny adresowana jest do wszystkich kobiet – od nastolatek po dojrzałe panie o zaokrąglonych, kobiecych kształtach.
Wyroby firmy powstają jako rezultat współpracy najnowszych technologii włókienniczych z długą i bogatą w różnorodne doświadczenia sztuką bieliźniarstwa. Dzięki najnowocześniejszym mieszankom surowców naturalnych takich jak bawełna czy jedwab oraz sprzyjającym wygodzie i idealnemu dopasowaniu włóknom syntetycznym (lycra, elastan, polyamid, polyester), nowym elementom konstrukcyjnym, modnemu wzornictwu i efektownym wykończeniom z haftów i koronek, wyroby Feliny znakomicie korygują i tuszują niedoskonałości sylwetki, podkreślając jednocześnie to, co w damskiej figurze najpiękniejsze i najbardziej ponętne. Łączą w sobie funkcjonalność, zmysłowe piękno, zapewniają wygodę w noszeniu, poczucie komfortu i luksusu”.
Felina proponuje trzy główne nurty: kształtujący figurę – Body Forming, klasyczny i elegancki – Body Plus oraz zwiewny i podążający za najnowszą modą – Body Light.
Bielizna Feliny utrzymana jest w klasycznej bieli, czerni, kolorze naturalnym oraz, zgodnie z tendencjami światowej mody, w tonacjach najbardziej pożądanych w danym sezonie.
Każda kolekcja składa się z przynajmniej dwóch fasonów biustonoszy, dwóch rodzajów majtek, koszulki, gorsetu lub body.
Firma specjalizuje się również w produkcji kostiumów kąpielowych. Proponuje kostiumy jednoczęściowe i dwuczęściowe – szczególnie dobrze odpowiadające potrzebom pań o pełniejszej sylwetce.
Historia Feliny sięga końca XIX wieku. W roku 1885 w niemieckim miasteczku Bad Rappenau powstała fabryka gorsetów założona przez Eugena J. Herbsta. W roku 1890 przeniosła się ona do Mannheim, gdzie mieści się do dziś główna siedziba przedsiębiorstwa. Tam opracowuje się i koordynuje wszystkie projekty dla odbiorców na świecie.
W 1981 roku niemiecka Felina została przejęta przez szwajcarski holding, kładąc tym samym kamień węgielny pod powstanie “Felina International AG” w Wettingen koło Zurichu.
Obecnie wielką rodzinę Feliny tworzą, oprócz siedzib w Niemczech i Szwajcarii, liczne filie we Francji, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Austrii, Indiach, Chinach i w Rosji. W Europie wschodniej firma zadomowiła się też na dobre, najwcześniej na Węgrzech, potem w Czechach, Słowacji, Polsce.

reklama
Spis treściWydania archiwalne