bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 016 :: Mitex unowocześnia park maszynowy i zwiększa zatrudnienie

Mitex unowocześnia park maszynowy i zwiększa zatrudnienie (3639)

Łódzki producent bielizny korygującej firma Mitex jeszcze w tym roku planuje uruchomić produkcję nowej linii wyrobów. Wojciech Kunikowski – współwłaściciel firmy Mitex w rozmowie z Magazynem Bieliźniarstwo & Pończosznictwo ujawnił, że obecnie trwają przygotowania do zakupu nowego parku maszynowego oraz zwiększenia liczby zatrudnionych. Firma planuje wprowadzić do sprzedaży absolutnie nową linię wyrobów, które nie są jeszcze obecne w Polsce. – To ma być absolutna nowość. Nowa linia dodatkowo wzbogaci nasz asortyment oraz umocni naszą pozycję na polskim rynku w segmencie bielizny specjalnej. To jest nasz główny cel. Nastawiamy się bowiem głównie na wyroby specjalnego przeznaczenia. W tym upatrujemy swoją szansę na dalszy wzrost – podkreśla Wojciech Kunikowski.

reklama

Mitex już w tym momencie jest niekwestionowanym liderem w Polsce w zakresie bielizny ciążowej i korygującej. Wyznacza nowe trendy i cały czas rozwija ofertę. Systematycznie wchodzi także na rynki zagraniczne. Dziś udział sprzedaży eksportowej w ogólnych przychodach firmy wynosi 20% i jak zapewnia współwłaściciel firmy – stale rośnie.
Mitex sprzedaje swoje wyroby w Polsce za pośrednictwem większych hurtowni bieliźniarskich. W tym zakresie nic w najbliższym czasie się nie zmieni. Firma zapowiada jednak nasilenia działań promujących wyroby bezpośrednio w miejscu sprzedaży. Stawia na nowatorskie ekspozytury oraz interesujące materiały informacyjne. – Pracujemy nad rozwojem sieci sprzedaży. Zastanawiamy się nad uruchomieniem nowych kanałów sprzedaży. Chcielibyśmy bowiem aby nasze produkty dostępne były tam, gdzie często przebywają nasze potencjalne klientki. Niebawem projekt zostanie przedstawiony do zaopiniowania i jeśli zyska aprobatę kierownictwa wyroby sygnowane marką Mitex będą dostępne nie tylko w sklepach z bielizną – tłumaczy Wojciech Kunikowski.

Firma Mitex jest producentem damskiej bielizny dziennej. Ofertę kieruje do kobiet poszukujących bielizny, która pomaga zbliżyć się do ideału i podkreśla naturalne piękno kobiecej sylwetki. Charakterystyczna jest również linia,bielizny adresowanej do przyszłych mam oraz bielizna korygująca. Ta ostatnia pomaga paniom w ulepszeniu swojej sylwetki, ukrycie zbędnych wypukłości i uwydatnieniu pewnych części ciała. Wyroby Mitexu powalają spłaszczyć brzuch i biodra, uwypuklić pośladki, wymodelować uda.
Bielizna korygująca Mitex jest szyta z dzianin z włóknem elastycznym Lycra. Pozwala to osiągnąć efekt korygowania i modelowania sylwetki, zachowując jednocześnie wysoki poziom wygody. Nowoczesne dzianiny “oddychające”, cienkie o dużej sprężystości (zastosowane m.in. w najnowszych modelach: FLO, ELISE) to wygoda i spełnienie oczekiwań każdej kobiety. Wyrafinowana technologia szycia z zastosowaniem płaskich, niedrażniących szwów (ultra miękkie nici) zapewnia komfort podczas noszenia bielizny.
Odrębną podgrupę linii korygującej Mitexu stanowią gorsety: Talia, Super Talia, Super Talia String, Rita, Lisa, Ines, Aida. Zdaniem właścicieli firmy wyroby te to elita wśród bielizny. Produkty te pozwalają utrzymać sylwetkę w doskonalej formie cały dzień. Są wykonane z najlepszych dostępnych na rynku europejskim dzianin, swą sprężystośdą i odpowiednimi dodatkami (metalowe fiszbiny) pomagają nie tylko skutecznie skorygować krąglości. Mają również zbawienny wpływ na kręgosłup, ponieważ wymuszają utrzymywanie prostej postawy. Na polskim rynku ta grupa bielizny cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
W produktach Mitexu dla mam i przyszłych mam stosuje się ekologiczne bawełnianie dzieniny, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo. W ofercie firmy znajduje się szeroka oferta fig dla kobiet ciężarnych, staników dla kobiet karmiących piersią, bielizny jednorazowej, koszulek na okres ciąży. Na uwagę zasługuje linia staników dla kobiet karmiących, a w szczególności ich wyjątkowa konstrukcja ułatwiająca karmienie niemowlaka. W wyrobach przeznaczonych dla kobiet karmiących stosowane są, co bardzo istotne, zapięcia o dużej odporności na uszkodzenia. Pozwalają one karmiącej mamie na odpięcie i zapięcie miseczki jedną ręką.
Mitex pamięta także o kobietach po porodzie. Służy temu linia bielizny pozwalającej w krótkim czasie wrócić kobiecie do sylwetki sprzed porodu. W skład tej grupy produktów wchodzą pasy i figi z regulowanym uciskiem na biodra i brzuch. Są to rozwiązania innowacyjne w produkcji bielizny.
Już wkrótce na rynku pojawi się nowa zupełnie nowa linia produktów Mitexu. O jej premierze poinformujemy na łamach Magazynu Bieliźniarstwo & Pończosznictwo. Mitex unowocześnia park maszynowy i zwiększa zatrudnienie

reklama
Spis treściWydania archiwalne