bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 016 :: Prezes LPP na liście 100 najbogatszych Polaków

Prezes LPP na liście 100 najbogatszych Polaków (3463)

Marek Piechocki (45 lat), prezes projektującej i dystrybuującej odzież i bieliznę, gdańskiej spółki LPP znalazł się na 44 miejscu listy 100 najbogatszych Polaków, opublikowanej przez tygodnik “Wprost”. Majątek prezesa LPP został oszacowany na 365 mln zł.
Marek Piechocki jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Karierę rozpoczął na przełomie lat 80. i 90. Pracował w kilku małych firmach handlowych.

reklama

LPP zajmuje się tworzeniem marek, projektowaniem i sprzedażą odzieży, której szycie zleca podwykonawcom, głównie w Chinach. Ubiegły rok przerwał wieloletnią dobrą passę ulubionej spółki giełdowych inwestorów: LPP dwukrotnie korygowało prognozy finansowe i ostatecznie osiągnęło w 2005 r. przychody w wysokości 685,8 mln zł (wzrost o ponad 140 mln zł) i 40,6 mln zł zysku netto (spadek o 1,5 mln zł) – znacznie niższe od zapowiadanych.
Marek Piechocki ma nowe pomysły na zwiększenie tempa rozwoju firmy: w tym roku uruchomi sieci salonów z odzieżą dziecięcą (Reseryed Kids) i bielizną (Esotia). Chce też rozwinąć istniejące sieci. Piechocki ma 16,64 proc. akcji LPP, które dają mu 31,64 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.
Prace nad listą 100 najbogatszych Polaków trwają niemal pół roku. W jej opracowanie jest zaangażowanych dziesięciu doświadczonych dziennikarzy ekonomicznych. Część informacji zdobywane jest od konkurentów, część z analizy publikacji prasowych, relacji telewizyjnych itp. W tworzeniu listy pomagają analitycy z firm konsultingowych.

reklama
Spis treściWydania archiwalne