bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 018 :: Ciekawostki: Złodziej zawsze wraca po staniki

Ciekawostki: Złodziej zawsze wraca po staniki (2270)

Do niezwykłej kradzieży doszło w niedzielę nad ranem przy ul. Jeżyckiej w Poznaniu, gdzie rabusie ogołocili… sklep z bielizną.
Była pierwsza w nocy z soboty na niedzielę, kiedy przestraszony poznaniak zadzwonił na Komendę Miejską Policji, informując o włamaniu do jednego ze sklepów na Jeżycach.

reklama

- Standard – ziewnął dyżurny i wysłał na miejsce patrol. Policjanci uwinęli się raz-dwa – z komisariatu mają niedaleko – i już po paru minutach byli przed sklepem.
Ich oczom ukazała się rozbita wystawa i ogólny bałagan w środku, słowem, nic nadzwyczajnego – złodzieje byli, swoje zrobili i się zmyli. Jak się jednak okazało chwilę później, włamanie wcale do standardowych nie należało.
Policjanci nie wierzyli własnym oczom, kiedy po kilku minutach zobaczyli dwójkę... pogwizdujących rabusiów. Byli tak bezczelni, że wrócili na miejsce przestępstwa, żeby kontynuować ograbianie sklepu z koronkowych majteczek i staników! Pociąg do seksownej bielizny skończył się jednak dla nich bardzo nieciekawie – przyczajeni policjanci nie mieli żadnych problemów z ich zatrzymaniem. Wielbiciele koronek wylądowali na komisariacie Poznań Jeżyce. Tam ustalono ich tożsamość. – Obaj okazali się mieszkańcami Poznania, Piotr G. ma 21 lat, Artur D. jest o trzy lata młodszy – opowiadają policjanci. Funkcjonariusze zdecydowali się przeszukać ich mieszkania. I tym razem trafili – w lokum jednego z zatrzymanych znaleziono ubrania i bieliznę, które kilka godzin wcześniej zniknęły ze sklepu. Wszystkich rzeczy – a straty sięgają łącznie 800 zł – na razie jednak nie odzyskano. Rabusie (grozi im nawet do ośmiu lat więzienia, choć zapewne dostaną mniej) przyznali się już do winy i zaproponowali dobrowolne poddanie się karze.
Być może myśl o szczegółowych przesłuchaniach na temat koronkowej bielizny powodowała u nich takie zawstydzenie, że woleli skrócić swoje męki podczas śledztwa.

reklama
Spis treściWydania archiwalne