bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 018 :: Corin rozszerza ofertę rozmiarową

Corin rozszerza ofertę rozmiarową (2450)


Tradycyjnie już w najnowszej kolekcji producenta bielizny damskiej firmy Corin można znaleźć ciekawe propozycje dla kobiet obdarzonych pełniejszym biustem. Firma zdecydowała się poszerzyć ofertę o tego typu asortyment, ponieważ do siedziby firmy systematycznie napływały zapytania potencjalnych klientek.
Jak przyznaje Bogumiła Jakubczak-Cieślak z firmy Corin – początkowo firma specjalizowała się głównie w produkcji staników typu push up i wybór dużych biustonoszy był niewielki. Kobiety coraz częściej zwracały się z zapytaniem, dlaczego marka Corin nie oferuje im eleganckiej ekskluzywnej bielizny, kolorowej, z delikatnych surowców, niczym nie przypominającej “babcinego, pancernego biustonosza”.

reklama

Jak pokazują statystyki i obserwacje rynkowe coraz więcej młodych kobiet ma pełniejszy biust i filigranową sylwetkę. Stąd dużą popularnością cieszą się miseczki D, E, F w biustonoszach z obwodem 70 i 75 pod biustem. Jednak oferta “dużych biustów” Corin nie tylko jest skierowana do młodej kobiety, ale także do osób dojrzałych gustujących w wytwornej, eleganckiej bieliźnie.
Obecnie w każdej z kolekcji Corin znajduje się co najmniej jeden model w dużych rozmiarach. Firmie zależy na tym, aby każda kobieta miała możliwość wyboru bielizny odpowiadającej jej upodobaniom. W chwili obecnej około 30% produkcji stanowią biustonosze specjalistyczne dla dużych biustów.
Zapotrzebowanie biustonoszy na duże biusty stale wzrasta. Poszukiwane są nowe rozwiązania – delikatne biustonosze, które mimo to będą spełniać właściwie swoją specjalną rolę.
Biustonosze na duże biusty pomimo, że wykonane z tych samych surowców, co np. push up-y, posiadają specjalne konstrukcje. Różnice polegają na tym, że niektóre dzianiny są grubsze, a tym samym stabilniejsze, używa się wzmocnień na mostku, boczkach, stosuje się szersze ramiączka i zapinki, formuje kształt misek. Najistotniejsza jest jednak konstrukcja, która przesądza o idealnym dopasowaniu biustonosza do potrzeb kobiety.
Specjalnie dla dużych biustów przygotowywane są w komplecie: figi, stringi, szorty – które posiadając wyższy stan, elastyczne dzianiny korygują sylwetkę.
W produkcji wykorzystywane są te same dzianiny, których standardowo używa się do pozostałej produkcji. Czasami zdarzają się problemy z szerokością koronki – zbyt wąska ogranicza przygotowanie największych rozmiarów, szerokość koronki z kolei znacznie wpływa na jej cenę.
Najnowsze linie dużych rozmiarów znaleźć można w kolekcjach: Ariela, Olga, Paloma, Jacqueline, Queen, Hortensja. Są to biustonosze z miękką miseczką (Ariela 12949, Hortensja 12946 i Queen 12948) lub z głęboką miseczką usztywnianą od dołu (Olga 12953, Paloma 12952, Jacqueline 12941.

reklama
Spis treściWydania archiwalne