bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 018 :: Łódzkie muzeum liczy na pomoc producentów bielizny

Łódzkie muzeum liczy na pomoc producentów bielizny (2156)

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi wyszło z bardzo cennym pomysłem dla polskiej branży bieliźniarskiej. W przygotowaniu jest bowiem wystawa bielizny z XX wieku. Organizatorzy nazwali ją roboczo – “Od pantalonów do stringów”. Jej otwarcie planowane jest już na 20 września 2006 roku.
Bodźcem do przygotowania wystawy była liczba eksponatów bielizny damskiej, męskiej, dziennej i nocnej znajdujących się w zbiorach Muzeum. Organizatorzy chcą przedstawić zmiany jakie zachodziły w bieliźnie – w fasonach, kroju i w surowcach.

reklama

Dyrekcja Muzeum zwraca się za naszym pośrednictwem do polskich producentów bielizny o wypożyczenie lub wręcz podarowanie pojedynczych egzemplarzy bielizny pochodzących za lat 90. ubiegłego wieku. Organizatorzy chcą bowiem możliwie jak najpełniej zademonstrować kierunki zmian w modzie bieliźnianej. Inicjatywa jest jak najbardziej potrzebna nie tylko dla zwiedzających. Kolekcja może się też stać inspiracją dla projektantów i producentów.
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi gromadzi i bada pamiątki związane z włókienniczym procesem produkcyjnym – od surowca, przez techniki i technologie włókiennicze do produktów włókienniczych o różnym stopniu i technice przetworzenia.Zbiory są gromadzone, opracowywane naukowo, konserwowane i w różnej formie udostępniane przez specjalistyczne działy muzeum. Muzeum dysponuje około 10.500 mkw powierzchni – na cele ekspozycyjne przeznaczono ponad 5.000 mkw.

reklama
Spis treściWydania archiwalne