bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 018 :: Mewa otworzy nowe sklepy w kraju i za granicą

Mewa otworzy nowe sklepy w kraju i za granicą (2273)

Zarząd Zakładów Dziewiarskich Mewa zamierza sprzedać biurowiec, w którym znajduje się siedziba firmy. Następnie chciałaby go wziąć w leasing. Po 10 latach nieruchomość wróci do spółki. Umowa z ING Lease może zostać zawarta najpóźniej do końca sierpnia. Producent bielizny musi uzyskać jednak zgodę akcjonariuszy na zawarcie transakcji. Zajmie się tym walne zgromadzenie, które zwołano na 16 sierpnia. Pozyskane ze sprzedaży budynku pieniądze firma chce przeznaczyć na restrukturyzację zadłużenia. Spółka planuje spłacenie 3,1 mln zł zobowiązań krótkoterminowych.
Mewa rozwija sieć sprzedaży. Szame otworzyła ostatnio ósmy salon z bielizną na Ukrainie. Mewa posiada 20 proc. udziałów tej spółki. pozostałe 80 proc. jest w rękach członków zarządu firmy notowanej na CeTo. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Mewa będzie chciała odkupić od prezesów udziały szame.

reklama

W kolejnych latach spółka z Biłgoraja zamierza rocznie otwierać za granicą po co najmniej 5 sklepów.

Planuje także intensywny rozwój krajowej sieci sprzedaży. Przez trzy lata ma się ona powiększyć o 60 sklepów (teraz jest 20). Mewa w drugiej połowie roku chciałaby zadebiutować na GPW. Planuje również emisję akcji. Według wstępnych szacunków, chciałaby pozyskać około 10 mln zł. Miałyby być przeznaczone głównie na rozwój sieci sprzedaży. Firma z Biłgoraja specjalizuje się w produkcji bielizny sprzedawanej pod markami Szame, Lookat, Secret, John Bradley oraz Mewa. Przy czym Szame i Lookat są wiodącymi markami. W 2007 r. mają zapewnić 67 proc. przychodów ze sprzedaży. W 2005 r. Mewa uzyskała prawie 26 mln zł przychodów i 80 tys.zł zysku netto.

reklama
Spis treściWydania archiwalne