bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 018 :: Nipplex inwestuje i optymalizuje koszty

Nipplex inwestuje i optymalizuje koszty (2419)

Producent bielizny damskiej firma Nipplex z miejscowości Czerśl (woj. lubelskie) Jeszcze w tym roku chce pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej na unowocześnienie krajalni. Obecne urządzenia mają być zastąpione nowszymi, bardziej zaawansowanymi technologicznie. Podjęte działania są kolejnym etapem prowadzonego od dwóch lat procesu inwestycyjnego, którego celem jest podniesienia standardów produkcji i jakości wyrobów.
Jak udało nam się dowiedzieć planowana inwestycja zminimalizuje wykorzystanie materiału w procesie produkcji, to z kolei ma pozwolić na obniżenie cen finalnego produktu. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia polskiego rynku bieliźniarskiego. Jest on niezwykle konkurencyjny, a konsumenci cały czas najważniejszą wagę przywiązują do cen produktów. Każde działanie nastawione na optymalizację kosztów działalności, nawet wówczas kiedy firma jest w bardzo dobrej kondycji finansowej, w dłuższym okresie przynosi wzrost przychodów ze sprzedaży.

reklama

Unowocześnienie krojowni to nie jedyna nowość w firmie Nipplex. W zeszłym roku producent bielizny z miejscowości Czerśl przeniósł zakład produkcyjny do nowopowstałego budynku, a także unowocześnił szwalniczy park maszynowy. Zwiększenie zaplecza produkcyjnego umożliwiło firmie wejście z ofertą na rynki zagraniczne. Teraz produkty Nipplexu są eksportowane na wschód oraz do krajów Unii Europejskiej.
Firma myśli o nowych rynkach zbytu, ale jednocześnie podkreśla, że rynek krajowy jest dla niej najważniejszy. Swoje produkty dystrybuuje za pośrednictwem hurtowni bieliźniarskich.
Nipplex jeszcze we wrześniu po raz kolejny zaprezentuje swoje nowe kolekcje na targach w Lyonie. Firma wiąże z wyjazdem nadzieje na pozyskanie nowych klientów zagranicznych. Ponadto chce zbadać najnowsze trendy. Jednak misją nadrzędną jest promowanie polskiej bielizny na rynkach międzynarodowych.
Jak powiedział w rozmowie z redakcją Paweł Bogusz – współwłaściciel firmy Nipplex “Polska jest potentatem w zakresie produkcji bielizny, mamy dużą tradycję gorseciarską, a oferowane produkty są doskonałej jakości. Polskiej branży bieliźniarskiej brakuje jedynie wspólnych działań zmierzających do wykreowania polskiej marki w Europie i na świecie”.

Firma Nipplex istnieje na rynku od 1994 roku i jest jednym z wiodących producentów wyrobów gorseciarskich w Polsce. Specjalizuje się w produkcji bielizny damskiej, a w swojej ofercie posiada biustonosze, figi, stringi, gorsety i koszulki. Firma zatrudnia ponad 60 osób, a wyroby wykonane są surowców od renomowanych producentów dzianin, haftów i dodatków m. in. z Włoch, Hiszpanii, Austrii, Francji i oczywiście Polski. W strukturze firmy działa wydzielony dział projektowy.
reklama
Spis treściWydania archiwalne