bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 019 :: Hirsch stawia na wysoko wykwalifikowaną kadrę

Hirsch stawia na wysoko wykwalifikowaną kadrę (3055)


Specjalizująca się w produkcji bielizny damskiej firma Hirsch z Poznania pod wpływem nowych zamówień planuje zdecydowane zwiększenie liczby zatrudnionych. Chce przyjąć do pracy gorseciarki. Niestety w proces rekrutacji przebiega powoli gdyż obecnie zaczyna być odczuwany brak specjalistów. Osoby, które zgłaszają się w odpowiedzi na anonse prasowe najczęściej nigdy wcześniej nie pracowały w bieliźniarstwie. Okazuje się, że ich przygotowanie zawodowe jest nieodpowiednie. Zarząd firmy w obawie przed spadkiem jakości produktów rezygnuje z takich ofert i nadal szuka.
Problem braku wykwalifikowanych i doświadczonych gorseciarek gościł w marcu tego roku na łamach naszego magazynu. Wówczas informowaliśmy o tym, że brak specjalistów dotknął białostockie firmy.

reklama

Sytuacja raczej w najbliższych latach nie ulegnie poprawie. Stanie się tak ze co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze szkolnictow zawodowe kształcące w kierunku gorseciarstwa praktycznie nie istnieje, a po drugie powoli zaczynają być odczuwalne skutki migracji zarobkowej.
Sposobem na rozwiązanie tego problemu i pozyskanie wykwalifikowanych pracowników może być podjęcie przez przedsiębiorstwa próby wykształcenie kadry za pośrednictwem tzw. szkół wielozawodowych.
Przedsiębiorstwo M. Hirsch istnieje od 1950 roku. Firma specjalizuje się w produkcji bielizny damskiej z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości sprowadzanych z Włoch, Francji, Niemiec i Szwajcarii. Oferta zawiera wiele fasonów: klasyczne, beznaramkowe, push-up, młodzieżowe oraz dla pań z dużym biustem. Oprócz tradycyjnej bieli i czerni firma oferuje również bieliznę w kolorach ecri, bordo oraz czerwonym.

Poniżej prezentujemy kilka wzorów bielizny sygnowanej marką Hirsch:

reklama
Spis treściWydania archiwalne