bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 019 :: Pończochy bezszwowe pochodzą z Północnej Karoliny

Pończochy bezszwowe pochodzą z Północnej Karoliny (2712)

Historia pończoch bezszwowych rozpoczęła się od pończoch ze szwem. Dopiero cyrkularne maszyny tkackie przyniosły przełom. Dzięki zastosowaniu nowej technologii produkt był tworzony przestrzennie. Pomysłodawcą i realizatorem nowej koncepcji produkcyjnej była firma Hanes. Jej historia sięga 1901 roku. Siedziba spółki znajduje się w Północnej Karolinie (USA).
Nowa technologia odkryta w 1950 roku znacznie obniżyła koszty produkcji. Dzięki temu produkt znalazł większą rzeszę odbiorców co z kolei umożliwiło dalsze oszczędności przy wykorzystaniu tzw. efektu skali.

reklama

Rajstopy bezszwowe ułatwiły życie paniom, ponieważ “zwolniły” je z obowiązku sprawdzania czy charakterystyczny szew układa się w linii prostej.

SPROSTOWANIE

W nr 17 i 18 Magazynu Bieliźniarstwo & Pończosznictwo został opublikowany cykl artykułów pt. “Historia pończoch cz.1 i cz.2”. Z powodu niedopatrzenia działu odpowiedzialnego za internetowy skład Magazynu w obydwu tekstach zabrakło informacji dotyczących źródeł pochodzenia opublikowanych informacji.
Wyjaśniamy zatem, że teksty powstały na podstawie informacji pochodzących z internetu, prasy codziennej i branżowej. Przy redagowaniu tekstów korzystaliśmy także z informacji zawartych w serwisie www.ewijas.com

Za niedopatrzenie serdecznie przepraszamy wszystkich zainteresowanych.

reklama
Spis treściWydania archiwalne