bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 020 :: Bikini i elektronika

Bikini i elektronika (2523)

Kanadyjska firma Solestorm wprowadzi w przyszłym miesiącu na rynek nowy model bikini, wyposażony w miernik promieniowania ultrafioletowego (UV) oraz alarm, który powiadomi użytkowniczkę, że najwyższa pora skryć się w cień.
Amerykańskie Towarzystwo Onkologiczne (American Cancer Society) twierdzi, że najlepszym środkiem zapobiegającym rakowi skóry jest po prostu unikanie nadmiernego wystawiania się na promienie słoneczne.

reklama

Dlatego kanadyjska firma postanowiła wprowadzić na rynek strój kąpielowy bezpieczny dla noszących go osób – powiedziała rzeczniczka firmy Emily Garassa. Kosztujące około 190 dolarów bikini, na specjalnym ekranie będzie wyświetlało poziom promieniowania UV, a alarm powiadomi użytkownika gdy zagrożenie będzie zbyt wielkie. Firma już odnotowała ogromny popyt na swój nowy produkt, zwłaszcza w Australii i RPA – krajach o najwyższym odsetku zachorowań na raka skóry. Pomimo rosnącej świadomości społecznej co do zagrożeń związanych z opalaniem się, od debiutu w latach 60. sprzedaż bikini wciąż rośnie. Spełniły się więc oczekiwania projektanta tego skromnego stroju, który sądząc że ekscytacja jaką wzbudzi jego projekt będzie silna niczym eksplozja, nazwę dla niego zaczerpnął od atolu Bikini.
reklama
Spis treściWydania archiwalne