bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 020 :: Chińscy producenci bielizny mogą mieć problemy z siłą roboczą

Chińscy producenci bielizny mogą mieć problemy z siłą roboczą (2519)

Szanowni Państwo

Prezentujemy już dwudziesty numer MAGAZYNU BIELIŹNIARSTWO i POŃCZOSZNICTWO. Począwszy od marca tego roku, co tydzień publikujemy najciekawsze informacje branżowe oraz wiadomości ekonomiczne istotne dla producentów, dystrybutorów i detalistów. Jesteśmy jedynym tego rodzaju tygodnikiem w Polsce.
W tym numerze dużo miejsca poświęcamy informacjom makroekonomicznym. Okazuje się bowiem, że dynamicznie rozwijająca się gospodarka Chin już wkrótce może mieć poważne problemy z wykwalifikowaną i niewykwalifikowaną siłą roboczą. Właściciele przedsiębiorstw operujących na tamtejszym rynku będą zmuszeni do podniesienia płac co z kolei wpłynie na podniesienie cen produktów tam wytwarzanych. To dobra informacja. Im mniejsza różnica w cenie między powiedzmy markowym rodzimym produktem a towarem importowanym z Chin tym większa szansa na zakup tego pierwszego.
Polscy producenci bielizny już śledzą sytuację w Kraju Środka. Jeśli spełnią się prognozy ekonomistów w Polsce ruszy produkcja taniej bielizny, która z sukcesem zastąpi tą importowaną obecnie z Azji.
Drugim interesującym tematem opisanym na łamach tego wydania Magazynu jest sprawa tzw. marek luksusowych. Mianowicie badania przeprowadzone przez zachodnie instytuty badawcze wyraźnie wskazują, że w krajach byłego bloku wschodniego bardzo dynamicznie rośnie zainteresowanie drogimi luksusowymi wyrobami odzieżowymi. Być może taka właśnie sytuacja jest dobrą okazją do wykreowania i wprowadzenia na rynek limitowanych, ekskluzywnych modeli bielizny?

Z poważaniem
Jarosław Chojnacki

reklama
Spis treściWydania archiwalne