bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 022 :: Piłkarskie mistrzostwa świata udane dla Adidasa

Piłkarskie mistrzostwa świata udane dla Adidasa (2465)

Zysk Adidasa, wicelidera światowego rynku odzieży sportowej, wzrósł w drugim kwartale tego roku aż o 24 proc., przekraczając wszelkie prognozy. Tak dobre wyniki to efekt zwiększonej sprzedaży podczas niemieckiego mundialu. Firma uruchomiła wcześniej ogromną kampanię reklamową. Ze statystyk wynika, że ogromną popularnością cieszyły się zwłaszcza piłki Teamgeist i koszulki reprezentacji. Oprócz tego klienci sięgnęli także po inne produkty sygnowane logo z charakterystycznymi trzema paskami.
Przykład znacznego wzrostu zysków potwierdza jedynie regułę, że środki poprawnie zainwestowane w działania marketingowe – w tym przypadku w reklamę i sponsoring wpływają na wzrost przychodów i zysków.

reklama

W poprzednim roku Adidas nie osiągnął aż tak dobrych wyników.

Firma Adidas to obecnie największy koncern na świecie w produkcji obuwia, odzieży i sprzętu sportowego. Koncern w swojej ofercie posiada także skarpety oraz topy.
Na ostatniej Olimpiadzie w Atenach Adidas reprezentowany był w 28 dyscyplinach sportowych. Sportowcy z całego świata w strojach Adidas’a zdobyli ponad 50 złotych medali. Historia firmy adidas sięga lat dwudziestych minionego wieku. Założył ją Niemiec, Adolf Dassler, który użył swojego pseudonimu – Adi, do utworzenia sławnej marki. Od tej pory adidas stał się największym producentem najbardziej prestiżowych produktów, w wielu dyscyplinach sportowych.

reklama
Spis treściWydania archiwalne