bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 023 :: Jesienne trendy w pończosznictwie

Jesienne trendy w pończosznictwie (2352)

Cieliste i gładkie pończochy oraz rajstopy odchodzą do lamusa. Zdaniem europejskich projektantów na przekór słocie kobiece nogi mają się mienić tysiącem wzorów i kolorów.
Calzedonia przygotowała propozycje zarówno dla pań lubiących ubrania w romantycznym, jak i punkowym stylu. Kolekcja Neo Romantic to rajstopy w ażurowe wzory, zrobione z wełny. W tej samej kolekcji coś dla siebie znajdą także dziewczyny lubiące styl lat 80. Calzedonia proponuje getry.

reklama

Inna kolekcja została zainspirowana geometrycznymi wzorami przypominającymi te z męskich krawatów. Wśród propozycji Calzedonii coś dla siebie znajdą też kobiety lubiące tradycyjne kolory (czerń, granat i brąz), jak i ciepłe bordo czy różne odcienie koloru oliwkowego.
Bogato zdobione rajstopy ma w swojej ofercie polska Gatta. W kolekcji dużo jest kwiatowych motywów. Czarne rajstopy są ozdobione misternje wyplatanym kwiatowym wzorem w kolorze ecru, przypominającym delikatne koronki.
Odważniejsze panie mogą ubrać się w czarne rajstopy z wyraźnym czerwono-beżowym szlaczkiem. Jeśli ktoś nie lubi kwiatowych wzorów, może założyć modele w delikatne geometryczne motywy.
W nadchodzącym sezonie nadal będą modne delikatne, cieniutkie, ażurowe pończochy. A zarezerwowane dotychczas tylko na wieczór kabaretki, z większymi i mniejszymi oczkami, równie dobrze możemy nosić w dzień.
Na chłodniejsze dni firmy dziewiarskie, np. Consay, proponują kabaretki wykonane z dwóch warstw materiału. I tak spodnia ich część zrobiona jest z cienkiej lycry, a wierzchnia z bawełny z domieszką lycry. Tej jesieni, na fali bieliźniarskiego powrotu pasów do pończoch, w sklepach będzie można znaleźć zdecydowanie więcej pończoch mocowanych w ten sposób.
Firmy dziewiarskie nie zapomniały jednak o panach. Calzedonia na nadchodzące chłodniejsze dni proponuje skarpetki w powracającym stylu brytyjskim. Przebijają się na nich także wpływy nordyckie. Firma pamięta o zakochanych. Mogą oni kupić skarpetki w takie same wzory, np. romby i prążki. Panowie powinni zapomnieć o bezpiecznych szarościach i czerni. Calzedonia proponuje im skarpetki w kolorze czerwieni i fuksji oraz granatu.
Jeszcze bardziej kolorowe i zupełnie zwariowane są skarpetki dla dzieci. Najmłodsi mogą wybierać m.in. wśród kolorowych kwiatuszków oraz wzorów inspirowanych wsią. Oczywiście i tutaj nie zabranie geometrycznych motywów, rombów i prostych linii.

reklama
Spis treściWydania archiwalne