bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 023 :: Kolekcje jesienno-zimowe zagranicznych firm bieliźniarskich

Kolekcje jesienno-zimowe zagranicznych firm bieliźniarskich (2703)

Zdaniem kreatorów mody w tym sezonie kobiety zostaną uzbrojone w jeszcze bardziej uwodzicielską i jeszcze bardziej kuszącą bieliznę.
W jesiennych kolekcjach będzie bardzo dużo koronek, bujnych falbanek, kolorowych tasiemek oraz cekinów.

reklama

Nadal w bieliźnie króluje seksowna czerń. Chociaż w tym sezonie jej dominacja zostanie przełamana przez szarości, ciepłe brązy oraz czerwień i fiolet.
Projektanci po raz kolejny sięgnęli do sprawdzonych motywów. Na nowo odkrywają wzory noszone na przełomie XIX i XX wieku. Dlatego tej jesieni prawdziwym zdobywcą damskiej garderoby będzie ciasny, ale jakże seksowny gorset.
Pojawia się on zarówno w kolekcji C&A, Intimissimi, czy Calzedonii, jak i Triumpha czy H&M. W propozycjach C&A gorset jest ozdobiony koronkami i frywolnymi wstążeczkami. Nie są to tylko jednokolorowe modele. W sklepach można kupić na przykład gorsety czarno-białe, gdzie biel jest przełama czarnym kwiatowym wzorem. Są one wykończone delikatnymi koronkami z lekkimi frędzelkami.
To właśnie te detale służą uwodzeniu. I dlatego nawet zabudowane modele majtek nosi się w komplecie z pasem do pończoch ozdobionym wstążeczkami i cekinami. Całość zrobiona jest z materiału w różowo-czarne paski.
Bardzo kobieca jest najnowsza kolekcja firmy Intimissimi. Zarówno biustonosze, jak i majtki ozdobione są koronkami oraz lekkim tiulem.
Woal, z jaskrawymi haftami kwiatów i liści, dominuje natomiast w jesiennych propozycjach firmy Chantelle.
Natomiast na zuchwałość postawiła w jednej ze swoich kolekcji Calzedonia. Mieszają się w niej dwa nurty: folk oraz punk. Ten dziwny miks wytłumaczyć można tylko jednym: moda nie lubi nudy.
Nadruki imitujące dżins pojawiły się natomiast w kolekcji Sloggi w linii Wild Jeans. W kolekcji można stworzyć własny, niepowtarzalny komplet – jej elementy można dowolnie zestawiać.
W tym sezonie – podobnie jak w dwóch poprzednich – stringi już nie dominują w damskich kolekcjach. Wśród propozycji pojawiły się figi (majtki o opuszczonej linii talii, odkrywające brzuch) i stringtangi (modele z zabudowanym przodem i mocno wyciętym tyłem).

W jednym z najbliższych numerów magazynów dokonamy przeglądy oferty krajowych producentów bielizny. Część z firm już nadesłało nam zdjęcia i opisy swych najnowszych wyrobów.
Jeśli chcą Państwo bezpłatnie zaprezentować swoje najnowsze kolekcje na naszych łamach prosimy o przesłanie zdjęć na adres redakcji. Na przesyłki czekamy do 21 września.

reklama
Spis treściWydania archiwalne