bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 023 :: We wrześniu prospekt Mewy trafi do KPWiG

We wrześniu prospekt Mewy trafi do KPWiG (2080)

Zakłady Dziewiarskie Mewa notowane na CeTO chcą podwyższyć kapitał zakładowy i jeszcze w tym roku wprowadzić akcje do obrotu giełdowego. Wcześniej papiery spółki handlującej bielizną damską oraz odzieżą lekką zostaną podzielone w stosunku jeden do dziesięciu. Po splicie kapitał zakładowy będzie się dzielił na nieco ponad 5,16 mln akcji.
“Prospekt emisyjny zamierzamy złożyć w Komisji do końca tego miesiąca” – mówi Józef Kiszka, prezes Mewy. W ofercie publicznej spółka zamierza sprzedać 5 mln akcji serii B. Ich cena emisyjna nie została na razie ustalona. Wiadomo jednak, że z oferty firma chce pozyskać około 10 mln zł. Pieniądze będą głównie przeznaczone na rozwój własnej sieci salonów firmowych marki Lookat oraz Szamé. Będą otwierane przede wszystkim w Polsce oraz krajach Europy Wschodniej (Ukraina i Rosja).

reklama

Mewa zamierza wyemitować także 600 tys. akcji serii C w ofercie prywatnej, skierowanej do czterech osób z kierownictwa spółki. Papiery zostaną zamienione na 80 proc. udziałów w spółce Szamé (teraz Mewa ma 20 proc. kapitału). Cena emisyjna papierów serii C wynosi 2,4 zł. Projekty uchwał dotyczące emisji i podziału akcji muszą jeszcze zostać przyjęte przez akcjonariuszy podczas najbliższego NWZA, zaplanowanego na 15 września.
Firma z Biłgoraja specjalizuje się w projektowaniu i sprzedaży bielizny (m. in.: bluzki, koszulki, piżamy, halki, odzież sportowa i domowa) pod markami Lookat, Szamé, John Bradley oraz Mewa. Dwie pierwsze są markami wiodącymi. Według planów zarządu, w przyszłym roku mają zapewnić prawie 70 proc. przychodów. Udział firmy w krajowej sprzedaży bielizny zarząd szacuje na 2,5-3 proc.

reklama
Spis treściWydania archiwalne