bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 024 :: Bellinda promuje skarpety z włókna bambusowego

Bellinda promuje skarpety z włókna bambusowego (4465)

Amerykański koncern Sara Lee Apparel właściciel marki Bellinda we wrześniu wprowadził na rynek skarpety do produkcji, których wykorzystano włókno bambusowe. Jak zapewnia producent dzięki temu skarpety są niezwykle delikatne i wyjątkowo miłe w dotyku. Są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, dostępne są w trzech kolorach i dwóch rozmiarach.
Nowe skarpety Bellinda Bambus można nabyć w wybranych hipermarketach, wystawione są zarówno na specjalnych kartonowych stojakach, jak i na półkach.

reklama

Istnieje ponad 1200 różnych odmian bambusa, niektóre z nich rosną 1 m w ciągu doby. Dzięki swej elastyczności bambus jest bardziej wytrzymały od stali i jest szeroko wykorzystywany w budownictwie w Azji. Z bambusa wykonuje się modne dodatki, wykorzystuje go przemysł kosmetyczny dzięki jego właściwościom odżywczym.
W przemyśle tekstylnym włókno bambusa znalazło zastosowanie przy produkcji skarpet. Jest przewiewne jak bawełna, jedwabiste w dotyku. Dodatkowo zwalcza bakterie.
Włokno bambusowe to rodzaj przetworzonego włókna celulozowego, które jest otrzymywane z miąższu (miazgi) bambusa dzięki wykorzystaniu opatentowanej technologii. W pierwszym etapie miazga bambusowa jest otrzymywana z drzew bambusowych poprzez proces hydrolizy i wielo-etapowe wybielanie. Następnie miazga ta jest przetwarzana we włókno bambusowe.
Testy wykazały, że włókno to charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i stabilnością. Jednocześnie włókno to jest wyjątkowo cienkie i w kolorze białym, dzięki czemu można je porównać do klasycznej wiskozy.
Włókno bambusowe ma wyjątkowe właściwości antybakteryjne i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Według Japońskiego Zrzeszenia Producentów Tekstylnych ? nawet po 50 praniach, włókno bambusowe zachowuje swoje antybakteryjne właściwości.
Przyjazne dla środowiska
Drzewa bambusowe wykorzystywane przy produkcji włókna są starannie wybierane. Pochodzą z ekologicznych upraw, zlokalizowanych głównie w Chinach. Proces produkcji jest w pełni bezpieczny dla środowiska , a efektem jego jest w 100% naturalne włókno, bez jakichkolwiek chemicznych dodatków.
Dzięki swojej strukturze materiał wykonany z włókna bambusowego jest wyjątkowo przewiewny, jednocześnie łatwo wchłania wilgoć. To dzięki tym właściwościom ubrania wykonane z wykorzystaniem włókna bambusowego mają zdolność odparowywania nadmiaru wilgoci. Co więcej, materiał wykonany z włókna bambusowego chroni przed promieniami ultrafioletowymi.
Historia firmy Bellinda sięga XIX wieku, a dokładniej 1882 roku. Wówczas to Josef Heinrich Vatter założył fabrykę wyrobów pończoszniczych i skarpet. Zakład produkcyjny został zlokalizowany w mieście Krásná Lípa (piękna lipa) w północnych Czechach. Nazwa marki jest łacińskim tłumaczeniem nazwy miasta.
Marka stała się popularna na świecie w połowie XX wieku, po przeniesieniu zakładu produkcyjnego do Niemiec. Firma przejmuje kolejnych producentów. W 1989 roku marka Bellinda zostaje przejęta przez amerykański koncern Sara Lee Apparel z siedzibą w Chicago.

reklama
Spis treściWydania archiwalne