bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 026 :: Bellinda propaguje bieliznę z przędzy bambusowej

Bellinda propaguje bieliznę z przędzy bambusowej (4343)

Amerykański koncern Sara Lee Apparel właściciel marki Bellinda wprowadził na rynek nowy atłasowy produkt wykonany z przędzy bambusowej – Bambus Underwear.
Zdaniem producenta jest to pierwsza bielizna damska wykonana z naturalnej przędzy bambusowej. Charakteryzuje ją komfortowy kształt, modny krój, satynowe wykończenia.

reklama

Bielizna jest dostępna w trzech rozmiarach (S, M, L) i dwóch kolorach (czarny, jasno niebieski).
Jak już informowaliśmy Bellinda jest zaangażowana we wprowadzanie na rynek skarpet z włókna bambusowego. Wykorzystanie tego surowca w wyrobach bieliźniarskich i pończoszniczych ma swe źródło we właściwościach miazgi bambusowej. Włókno jest przewiewne jak bawełna, jedwabiste w dotyku. Dodatkowo zwalcza bakterie.
Włokno bambusowe to rodzaj przetworzonego włókna celulozowego, które jest otrzymywane z miąższu (miazgi) bambusa dzięki wykorzystaniu opatentowanej technologii. W pierwszym etapie miazga bambusowa jest otrzymywana z drzew bambusowych poprzez proces hydrolizy i wielo-etapowe wybielanie. Następnie miazga ta jest przetwarzana we włókno bambusowe.
Testy wykazały, że włókno to charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i stabilnością. Jednocześnie włókno to jest wyjątkowo cienkie i w kolorze białym, dzięki czemu można je porównać do klasycznej wiskozy.
Włókno bambusowe ma wyjątkowe właściwości antybakteryjne i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Według Japońskiego Zrzeszenia Producentów Tekstylnych nawet po 50 praniach, włókno bambusowe zachowuje swoje antybakteryjne właściwości.
Drzewa bambusowe wykorzystywane przy produkcji włókna są starannie wybierane. Pochodzą z ekologicznych upraw, zlokalizowanych głównie w Chinach. Proces produkcji jest w pełni bezpieczny dla środowiska, a efektem jego jest w 100% naturalne włókno, bez jakichkolwiek chemicznych dodatków.
Dzięki swojej strukturze materiał wykonany z włókna bambusowego jest wyjątkowo przewiewny, jednocześnie łatwo wchłania wilgoć. To dzięki tym właściwościom ubrania wykonane z wykorzystaniem włókna bambusowego mają zdolność odparowywania nadmiaru wilgoci. Co więcej, materiał wykonany z włókna bambusowego chroni przed promieniami ultrafioletowymi.
Historia firmy Bellinda sięga XIX wieku, a dokładniej 1882 roku. Wówczas to Josef Heinrich Vatter założył fabrykę wyrobów pończoszniczych i skarpet. Zakład produkcyjny został zlokalizowany w mieście Krásná Lípa (piękna lipa) w północnych Czechach. Nazwa marki jest łacińskim tłumaczeniem nazwy miasta.
Marka stała się popularna na świecie w połowie XX wieku, po przeniesieniu zakładu produkcyjnego do Niemiec. Firma przejmuje kolejnych producentów. W 1989 roku marka Bellinda zostaje przejęta przez amerykański koncern Sara Lee Apparel z siedzibą w Chicago.

reklama
Spis treściWydania archiwalne