bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 026 :: Pół żartem pół serio

Pół żartem pół serio (2438)

Unia Europejska starzeje się
BELGIA: Jak wynika z opublikowanych w Brukseli danych Komisji Europejskiej, w 2050 r. 30 proc. ludności UE będzie miało co najmniej 65 lat.
Odsetek osób w wieku emerytalnym w Unii Europejskiej wciąż wzrasta i w roku 2050 wyniesie 30 proc. ogółu ludności, czytamy w prognozach.
W Polsce tempo zmian ma być jeszcze szybsze: z 11 proc. w 1995 r., poprzez 13 proc. obecnie, do 29 proc. w roku 2050. Najwięcej osób w wieku emerytalnym ma być w Hiszpanii i Włoszech (36 – 35 proc.) oraz Niemczech, Grecji i Portugalii (32 proc.). Najmniej w Luksemburgu – 22 proc.
Przytoczone dane demograficzne wyraźnie wskazują na to, że kształtując ofertę produktową także w zakresie bielizny należy brać pod uwagę wiek konsumentek. Polskie firmy bieliźniarskie doskonale zdają sobie z tego sprawę i przygotowują specjalne kolekcje dopasowane do poszczególnych grup wiekowych.

Monnari wskazuje drogę
Czasami warto przyjrzeć się zabiegom marketingowym stosowanym przez firmy z branż pokrewnych. I tak ns przykład wiosenno-letnią kolekcję odzieży polskiej spółki Monnari, która wkrótce zadebiutuje na giełdzie, będzie reklamowała znana zachodnia modelka Claudia Schiffer.

reklama

Gino Rossi chce produkować odzież
W najbliższych dniach firma Gino Rossi, jeden z większych producentów i dystrybutorów obuwia, zapowiada przejęcie spółki odzieżowej.

Kara za chodzenie w spodniach
ANGOLA: Lokalny król plemienny Bingo-Bingo sprawujący władzę we wschodnich regionach Angoli ogłosił, że każda kobieta chodząca tam w spodniach będzie odtąd karana grzywną w postaci dwóch kóz. Szkoda, że podobnego rozporządzenia nie można wprowadzić w Polsce. Byłoby one na pewno dobrze przyjęte przez producentów rajstop!

reklama
Spis treściWydania archiwalne