bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 027 :: Gatta popularyzuje noszenie spódnic

Gatta popularyzuje noszenie spódnic (2865)

Firma Ferax właściciel marki Gatta zdecydowała się kontynuować akcję popularyzowania noszenia spódnic. W tym celu na łamach prasy kobiecej co pewien czas pojawiają się artykuły wskazujące paniom korzyści płynące z “porzucenia spodni”. Wszystko to ma przygotować panie do tegorocznych obchodów “Dnia Spódnicy”, który tradycyjnie przypada 30 października.
Jak zaobserwowali socjolodzy, współczesne kobiety zapominają o spódnicach i coraz częściej wybierają spodnie. Z badań przeprowadzonych przez portal internetowy poświęcony Polkom wynika, że co dziesiąta kobieta w naszym kraju nie nosi spódnic. Jest to odzwierciedleniem danych mówiących o tym, że od 1975 roku na świecie produkuje się więcej spodni – na jedną uszytą spódnicę przypadają obecnie aż dwie pary spodni.

reklama

Akcja “Nośmy Spódnice” ma na celu promowanie kobiecości poprzez zachęcenie kobiet do częstszego noszenia spódnic i sukienek. Pomysłodawcy akcji chcą aby w ten sposób Polki podkreśliły swoją kobiecość.
W 2003 roku poparcie dla akcji zadeklarowały znane Polki, m.in. Katarzyna Dowbor, Małgorzata Kożuchowska, Monika Luft, Agnieszka Maciąg, Anna Samusionek, Ewa Kasprzyk. Inicjatywę wsparli również panowie, którzy podpisali się pod specjalnym listem “w obronie kobiecości” – Olivier Janiak, Andrzej Supron, Paweł Nastula, Maciej Dowbor i Paweł Deląg.
We wrześniu 2003 roku rozpoczęły się działania PR informujące o akcji na łamach m.in. prasy codziennej (“Gazeta Wyborcza”, “Super Express”, dzienniki lokalne: “Głos Wybrzeża”, “Kurier Lubelski”, “Metropol”, “Gazeta Współczesna”), opiniotwórczej (“Newsweek”, “Angora”), kobiecej (“Look Twój Styl”, “Przyjaciółka”), w radiostacjach ogólnopolskich i regionalnych (Trójka, Radio Eska, Radio PIN, Polskie Radio Szczecin, Polskie Radio Kraków, Radio Eska Olsztyn, Muzyczne Radio Jelenia Góra, Radio Dla Ciebie) oraz w telewizji ogólnopolskiej i regionalnej (TVP 1, TV4, TVP 3, WOT).
W akcję zaangażowały się także portale internetowe (gazeta.pl, mediarun.pl).
W październiku 2003 roku w lokalnych rozgłośniach radiowych pojawiły się bloki tematyczne (rozmowy, opinie, wywiady) na temat akcji “Nośmy Spódnice”. Słuchacze mogli wygrać nagrody w postaci rajstop oraz spódnic.
25 października 2003 w wybranych miastach Polski (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Łódź, Gdańsk) przeprowadzono specjalne ankiety wśród mieszkańców dotyczące noszenia spódnic przez kobiety.

Według Gatty – aby podkreślić kobiecość “wystarczy włożyć spódnicę – nie ważne czy długą czy krótką. Dlatego też producent rajstop doradza jak dobierać spódnicę w zależności od otoczenia w jakim przyjdzie się znaleźć.

W pracy
Gatta do pracy poleca spódnicę współgrająca z charakterem wykonywanych zadań. Koniecznie musi ona być też zgodna z kanonami obowiązującymi w danym miejscu. Nie należy się tym jednak przerażać, ponieważ do najbardziej nawet surowych zasad da się przenieść własne pomysły, które nadadzą służbowemu mundurkowi odrobinę indywidualizmu. A całości stroju dopełnią piękne, dopasowane kolorystycznie rajstopy, które wspaniale podkreślą dyskretną elegancję.

Po południu
Na popołudnie Gatta proponuje lekką, wygodną spódnicę, w której można wybrać się na spotkanie z koleżankami, wycieczkę za miasto czy wypad do sklepów. Aby dodać sobie energii, spódnicę taką komponujemy z zabawnymi rajstopkami we wzorki, kwiatki, lub po prostu kolorowe.

Wieczór
Wieczór natomiast stoi pod znakiem odważnej elegancji lub wysmakowanej kokieterii. Efekt taki można osiągnąć wkładając spódnicę krótką, obcisłą, bądź długą, lecz z głębokim rozcięciem, które tak szaleńczo pobudza męską wyobraźnię. Zwykła, prosta i szara spódnica nabierze charakteru, gdy włożymy do niej odważne, czerwone lub wzorzyste rajstopy, które dodatkowo zwrócą uwagę na nasz atut-piękne, kobiece nogi!

Wszystkie nogi są piękne- czasem tylko trzeba umieć odpowiednio je wyeksponować i podkreślić ich kształt właściwą długością i krojem spódnicy. Jesienią idealnym wykończeniem kobiety przyodzianej w piękną spódnicę, będą wspaniale harmonizujące z charakterem kreacji- rajstopy.
reklama
Spis treściWydania archiwalne