bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 027 :: Pół żartem pół serio

Pół żartem pół serio (2357)

Majtki w darze
W Tajlandii w więzieniach dla kobiet brakuje bielizny dla skazanych. Dzieje się tak ponieważ tamtejszy rząd nie chce finansować zakupu więcej niż dwu par majtek dla każdej więźniarki rocznie.
Jeden z naczelników więzienia zaapelował do opinii publicznej o pomoc. Odzież może być używana. W odpowiedzi na apel udało się zgromadzić ponad 74 tys. sztuk bielizny.
W 65-milionowej Tajlandii w zakładach penitencjarnych przebywa ponad 250 tys. osób. Ok. 20 proc. stanowią kobiety.

reklama

Damska bielizna sprzed… 1000 lat
Chińskie muzeum ma w swoich zbiorach fragmenty damskiej bielizny sprzed 1000 lat. Muzeum znajduje się w mieście Chifeng, w chińskiej Mongolii Wewnętrznej. Niezwykłego odkrycia damskiej garderoby dokonano podczas wykopalisk prowadzonych w grobowcu pochodzącym z dynastii Liao.
Zaskoczeni odkrywcy znaleźli w grobowcu dobrze zachowane części biustonosza i miękkich nocnych pantofli. Nocne pantofle zdobią setki hatfowanych jedwabną nicią kwiatów. O zamożności ich właścicielki świadczy też fakt, że znalezione pantofle miały podeszwy z delikatnego jedwabiu. Natomiast biustonosz wykonany jest z grubej bawełny pokrytej jedwabiem, a zdobi go filigranowy haft i złote ornamenty.
Ku zaskoczeniu badaczy epoki, styl biustonosza zamożnej damy sprzed 1000 lat przypomina dzisiejsze staniki. Współczesny model stanika opatentowany został przez Mary Phelps Jacobs w USA w 1914 roku.

“Prokurator wynosiła majtki i biustonosz”,
Była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie jest podejrzewana o kradzież bielizny w hipermarkecie.”- to tytuły z gazet. Doniesienia prasowe wymogły rezygnację pani prokurator z zajmowanego stanowiska.

reklama
Spis treściWydania archiwalne