bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 027 :: Salony z bielizną w Galerii Krakowskiej

Salony z bielizną w Galerii Krakowskiej (3995)

W ostatnim tygodniu września została otwarta Galeria Krakowska, centrum handlowe z najlepszą lokalizacją w Krakowie. Nowa inwestycja spotkała się z dużym zainteresowaniem dużych firm bieliźniarskich i pończoszniczych. Swoje salony otworzyły w nowym centrum m.in.: Atlantic, Calzedonia, Febe, Gatta, Greenpoint, Intimissimi, Key, La Chanson, Triumph. Obok nich działają także salony odzieżowe, w których bielizna, rajstopy czy skarpety stanowią część ogólnej oferty.
Nowe centrum wybudowane kosztem ponad 250 mln euro dzieli tylko pięć minut spacerem do Rynku Głównego. Powstało na zaniedbanych terenach wokół Dworca Głównego PKP, w punkcie, w którym zbiegają się najważniejsze szlaki komunikacyjne Krakowa. Galeria Krakowska jest pierwszym etapem kompleksu Nowe Miasto.

reklama

Galeria jest czwartym polskim centrum handlowym ECE i jednym z największych w krają Ma 123 tys. mkw. łącznej powierzchni, z czego prawie połowę (60 tys. mkw.) przeznaczono na wynajem. Znalazło tam miejsce 270 sklepów, dziewięć kawiarni i 14 restauracji. Swoje sklepy mają tu zarówno lokalni kupcy, jak i renomowane polskie i zagraniczne sieci handlowe. Właściciele galerii spodziewają się, że w dni powszednie odwiedzać ją będzie ok. 100 tys. osób. W sąsiedztwie austriacka firma UBM buduje czterogwiazdkowy hotel ze 150 pokojami. Gotowy ma być wiosną 2007.

reklama
Spis treściWydania archiwalne