bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 028 :: De Puta Madre ma przedstawiciela w Polsce

De Puta Madre ma przedstawiciela w Polsce (3634)

Znana na całym świecie marka De Puta Madre, charakteryzująca się tym, że wyroby nią sygnowane wzbogacone są o niebanalne nadruki w stylu: “Fuck the Babysitter”, “Mafia”, “Mi Coca es Tu Coca”, “Sex is not dream”, “Fuck for fun”. Nawiązują one do ciemnego życia gangów, narkotyków i mafii kolumbijskiej.
Napisy w języku angielskim i hiszpańskim sprawiają, że tylko “wtajemniczeni” orientują się w ich treści. Sam zwrot “de puta madre” pochodzi z języka hiszpańskiego. Jest to bardzo ekspresyjne określenie czegoś wyjątkowo atrakcyjnego, fajnego. W wolnym tłumaczeniu na język polski otrzymamy zwrot: “zajebisty”, “zajebiście”.

reklama

Sukces marki De Puta Madre jest dobrym przykładem na to, że obok jakości produktu – dla finalnego odbiorcy liczą się także dodatkowe wartości jakie nabywa wraz z nim. W tym przypadku są to hasła odzwierciedlające styl bycia i pozwalające wejść do grupy wyróżniającej się spośród reszty społeczeństwa.
Twórcą marki jest Kolumbijczyk, Ilan Fernandez (I.F.U.), który w barcelońskim więzieniu odsiadywał wyrok za przemyt narkotyków i broni. Swoje emocje wyrażał poprzez umieszczanie prowokujących, niegrzecznych, lecz zawsze dowcipnych i oryginalnych napisów na t-shirtach. Ubrania te udało mu się następnie przemycić na zewnątrz. Po wyjściu z więzienia, kiedy Ilan zorientował się, z jak entuzjastycznym przyjęciem spotkały się jego projekty, postanowił kontynuować produkcję owych nietypowych ubrań.
Odzież i bielizna De Puta Madre często zawiera kontrowersyjne slogany. Stosując je, I.F.U. chce przekazać światu następujący komunikat: “Nie łam prawa, nie zażywaj narkotyków, nie postępuj zgodnie z tym, co mówią nasze slogany. Wystarczy, że będziesz nosić nasze ubrania i będziesz trendy bez narażania swojego życia i zdrowia.”
Dystrybucje produktów De Puta Madre w Polsce prowadzi Dom Odjazdowej Mody z Poznania.

reklama
Spis treściWydania archiwalne