bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 028 :: Wrzesień przyniósł ożywienie w branży

Wrzesień przyniósł ożywienie w branży (2510)


Aż 175 firm zajmujących się produkcją, sprzedażą bielizny i rajstop wzięło udział w sondażu ankietowym przeprowadzonym przez redakcję Magazynu Bieliźniarstwo & Pończosznictwo. Na początku października poprosiliśmy drogą e-mailową losowo wybranych czytelników o ocenę sytuacji w branży bieliźniarskiej i pończoszniczej we wrześniu br. W przesłanej ankiecie zapytaliśmy jak respondenci oceniają sytuację w branży w porównaniu z sierpniem. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, po tradycyjnie gorszym okresie wakacyjnym – wrzesień był miesiącem przełomowym i przyniósł poprawę nastrojów jak i wzrost przychodów ze sprzedaży.
Ponad połowa ankietowanych firm bieliźniarskich i pończoszniczych odnotowała wzrost przychodów (52%). Co ciekawe, w aż 26% przedsiębiorstw przychody wzrosły o ponad 30%. Świadczy to o tym, że wrzesień jest początkiem dobrego okresu sprzedażowego, który potrwa, aż do świąt Bożego Narodzenia.

Wyniki zebrane w trakcie sondażu wyraźnie pokazują jednak, że wrzesień był lepszy dla producentów bielizny. Odsetek firm, których przychody wzrosły o ponad 30% jest wyższy. W przypadku przedsiębiorstw pończoszniczych – większość firm nie odnotowała poprawy sytuacji i wskazała, że w porównaniu z sierpniem wyniki są na tym samym poziomie. Przyczyn takiej sytuacji należy upatrywać w niepomyślnej aurze. Utrzymujące się wysokie temperatury powodowały, że sklepy oferujące rajstopy i skarpety były omijane przez klientów.
Poniżej prezentujemy wyniki naszego sondażu w formie graficznej. Na wykresach dokonaliśmy podziałów na branże (bielizna, rajstopy) oraz specyfikę działalności poszczególnych firm (produkcja, hurtownie, detaliści).

Już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnym badaniu. Stosowne ankiety zostaną wysłane do wybranych przedsiębiorstw na początku listopada.
reklama
Spis treściWydania archiwalne