bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 030 :: Ava inwestuje w pracowników

Ava inwestuje w pracowników (3326)


Białostocki producent bielizny damskiej firma Ava systematycznie zwiększa wartość sprzedaży swoich wyrobów. Większa liczba zamówień krajowych i eksportowych zmusiła właścicieli firmy do podjęcia zabiegów zmierzających do rozszerzenia liczby zatrudnionych.
Jak już niejednokrotnie informowaliśmy jest to jednak problem, gdyż na białostockim rynku pracy brakuje wykwalifikowanych szwaczek specjalizujących się szyciu bielizny. W związku z zaistniałą sytuacją Ava zdecydowała się na stworzenie autorskiego programu szkoleniowego. W jego ramach przyjmowani pracownicy przechodzą cykl praktycznych szkoleń – poznają wymogi jakościowe firmy, otrzymują wskazówki i szlifują swoje umiejętność. Szkolenie trwa kilka miesięcy. Po jego ukończeniu pracownik jest w stanie spełnić wysokie standardy jakościowe przyjęte w białostockiej firmie. – Na białostockim rynku pracy znalezienie wykwalifikowanej szwaczki z doświadczeniem w bieliźniarstwie jest niezwykle trudne. Tutejsze firmy od kilku lat borykają się z problemem braku odpowiednich pracowników. Mimo tego, że chcemy dać pracę i minimalizować bezrobocie nie możemy tego zrobić. Nie możemy także liczyć na pomoc tutejszych władz, którym podlega szkolnictwo zawodowe. Nie chcą one stworzyć interesującego nas kierunku w szkołach odzieżowych. Musimy zatem we własnym zakresie zadbać o dobrych pracowników. Podjęta przez naszą firmę inicjatywa szkoleniowa już daje efekty – wywiązujemy się z realizacji większości zamówień – mówi Przemysław Nowik współwłaściciel Avy.

reklama

Cykl szkoleń to nie jedna inicjatywa propracownicza podjęta przez właścicieli Avy. Firma chce także utrzymać w swoim zakładzie najlepsze szwaczki. W związku z tym na przełomie października i listopada zdecydowała się podnieść płace najlepszym pracownikom. – Planowana podwyżka płac zmusi nas do nieznacznego podniesienia cen naszych wyrobów. Mogę jednak zapewnić naszych odbiorców, że ta operacja dobrze wpłynie na jakość produktów, ciągłość dostaw. Nie mamy innego wyjścia – najcenniejszym skarbem każdego przedsiębiorstwa jest doświadczony pracownik – tłumaczy Przemysław Nowik.
Firma “AVA” jest producentem bielizny damskiej. Od 1998 roku Oferuje bieliznę z surowców najwyższej jakości, w atrakcyjnych fasonach, kolorach i wzorach. Stosowane przez Avę koronki, dzianiny i dodatki pochodzą z najlepszych, światowych firm. Sprostanie coraz wyższym wymaganiom jakościowym rynku zapewnia nowoczesny i cały czas modernizowany park maszynowy oraz wysoko wykwalifikowany personel.
Obecnie AVA wprowadza do sprzedaży najnowszą kolekcję jesienno-zimową. Zdjęcia wybranych modeli prezentujemy poniżej.

reklama
Spis treściWydania archiwalne