bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 033 :: Chantelle chce wzmocnić pozycję w Polsce

Chantelle chce wzmocnić pozycję w Polsce (2959)

Działający w Polsce oddział grupy Chantelle zdecydował się wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji – Jakość Roku 2006.
Program skierowany jest głównie do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, choć nie tylko. Podstawowym kryterium wyboru jest tu podejście firmy jako całości do kwestii zarządzania jakością. Jednym z podstawowych celów programu jest popularyzowanie projakościowego sposobu myślenia.

reklama

Kwalifikacja uczestników odbywała się dwuetapowo. W pierwszym etapie zostały zgromadzone ankiety weryfikacyjne. Na ich podstawie zostaną wyłonieni laureaci programu. Wybierze ich Kapituła na specjalnym posiedzeniu na przełomie lutego i marca 2007 roku. W skład Kapituły wchodzą przedstawiciele mediów, reporterzy Biznes Raportu oraz eksperci zajmujący się jakością z PCBC S.A.
Laureaci programu, oprócz prestiżu, jaki niesie program oraz podniesienia wiarygodności firmy w oczach kontrahentów otrzymają również prawo do posługiwania się logo programu w okresie jednego roku od daty otrzymania tytułu.
Polski oddział Grupy Chantelle ma duże szanse na zdobycie tytułu. W wywiadzie udzielonym Gazecie Prawnej Dariusz Misztala – dyrektor generalnego Grupy Chantelle w Polsce twierdzi, że polskie zakłady grupy realizują programy jakościowe opracowane we Francji. Polegają one m.in. na systemie specjalnych szkoleń – “Pracownik linii produkcyjnej szkolony jest do sprawdzania jakości całego wyrobu, a nie tylko swojej operacji, aby móc zwrócić uwagę na wady, które pojawiają się podczas procesu produkcyjnego. Często wspólnie z kontrolerem sprawdzają jakość wyrobów przy czym kontroler ma również pomagać w produkcji. Mają oni cele zespołowe uwzględniające aspekty wydajności i jakości. W efekcie liczba defektów pojawiających się w czasie produkcji spada do minimum. Jakość na stałe wpisaliśmy w misję naszej firmy i każdego dnia dążymy do osiągnięcia perfekcji”.
Dla polskiej części Grupy Chantelle pracuje ponad 1000 osób. Firma jest właścicielem dwóch zakładów produkcyjnych w Ostrowcu Świętokrzyskim i Starachowicach, w których wytwarza się 20% całości produkcji Grupy.
Polskiemu oddziałowi Grupy Chantelle udało się to, z czym mają problem pozostali polscy producenci bielizny z okolic Łodzi i Białegostoku. Mianowicie z inicjatywy firmy w jednej ze starachowickich szkół powstała klasa o specjalności tekstylnej.

reklama
Spis treściWydania archiwalne