bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 033 :: Gaia wspiera walkę z rakiem piersi

Gaia wspiera walkę z rakiem piersi (2425)

W trosce o zdrowie swoich klientek, firma Gaia od 2007 roku przystąpiła do ogólnopolskiego programu na rzecz walki z rakiem piersi prowadzone przez “Stowarzyszenie Różowa Wstążeczka”. Białostocki producent bielizny chce w ten sposób przyczynić się do rozwoju programów profilaktycznych, mających na celu wczesne wykrywanie nowotworu.
W rozmowie z redakcją Magazynu Bieliźniarstwo & Pończosznictwo Dyrektor Marketingu firmy Gaia – Bartosz Gustak powiedział, że przystąpienie do programu ma na celu połączenie działań promocyjnych firmy z realizacją społecznie istotnych programów edukacyjnych i profilaktycznych.

reklama

Począwszy od tego roku część opakowań i produktów sygnowanych marką Gaia będzie oznaczone logo programu – różową wstążeczką. Oprócz tego firma Gaia będzie uczestniczyć w prezentacjach i akcjach organizowanych przez Stowarzyszenie. W zamian za zezwolenie na wykorzystanie logo akcji i oznaczenie nim produktów Gaia przekazuje na rzecz fundacji część wpływów ze sprzedaży produktów oznaczonych logo. Na tym nie kończą się jednak plany firmy. Gaia chce być bowiem postrzegana jako firma dbająca o swoje klientki dlatego też zamierza z czasem rozszerzyć współpracę i promować swoją markę realizując jednocześnie program edukacyjny skierowany bezpośrednio do kobiet.
Już teraz do wybranych produktów Gaia dołączona jest wizytówka, która zawiera informacje dotyczące Stowarzyszenia Różowa Wstążeczka. Można się z niej dowiedzieć m.in. jak skontaktować się ze Stowarzyszeniem.
Stowarzyszenie Różowa Wstążeczka kładzie szczególny nacisk na programy edukacyjne, ponieważ w walce z nowotworem najważniejsza jest wiedza, przeprowadzanie profilaktycznych badań oraz wczesne wykrycie zagrożenia. Jak podają statystyki 35% kobiet cierpiących na raka piersi jest po niżej 55-roku życia, a 12% z nich dotyka panie poniżej 45-roku życia. Jednak najbardziej przerażający jest fakt, iż z pośród 270 tys. kobiet chorujących na raka piersi, umiera aż 80 tys. (ok. 30%).
Firma GAIA powstała w 1998 roku. Modele powstają w firmowym Studiu Projektowym, gdzie proces projektowania wspomagany jest specjalnym systemem projektowania bazującym na najnowszej klasy programach komputerowych. W procesie produkcji wykorzystywane są surowce uznanych w świecie producentów m.in. z Włoch, Francji, Hiszpanii.
Oferta firmy Gaia to dwie kolekcje: Gaia Intimo oraz Gaia Classic. Gaia Intimo to bielizna zaprojektowana dla kobiet odważnych, eleganckich, podążających za najnowszymi trendami w modzie. Gwarantuje klientkom pełen komfort użytkowania oraz podkreśla kobiecość. Wykorzystanie przy produkcji tej kolekcji niepowtarzalnych haftów i koronek oraz oryginalnych, delikatnych dzianin pozwoliło stworzyć modele będące ozdobą asortymentu każdego sklepu. Druga z wymienionych kolekcji, Gaia Classic, to biustonosze stworzone z myślą o kobietach ceniących wygodę i tradycyjne wzornictwo.
Firma GAIA od początku swego istnienia stawia na promocję swoich wyrobów poprzez udział w targach, reklamę w prasie, katalogi firmowe, prezentacje w miejscach sprzedaży bielizny, szkolenia, estetykę opakowań. Dystrybucja wyrobów odbywa się w oparciu o współpracę z hurtowniami bielizny na terenie całej Polski oraz partnerami zagranicznymi.

reklama
Spis treściWydania archiwalne