bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 035 :: Alles ma 15 lat!

Alles ma 15 lat! (2783)

Firma Alles z Głowna jeden z większych i bardziej znanych polskich producentów bielizny damskiej, w kwietniu świętował jubileusz piętnastolecia działalności na polskim rynku. Rocznica stała się okazją do uroczystego wręczenia certyfikatu jakości ISO 9001-2000. Tym samym firma dołączyła do nielicznego grona polskich firm bieliźniarskich, których wyroby produkowane są w oparciu o przejrzyste, opisane procedury.
Drugim wyróżnieniem jakie otrzymał Alles na swoje 15 urodziny jest certyfikat Oeko-Tex Austriackiego Instytutu Włókiennictwa. Potwierdza on, że materiały wykorzystywane w trakcie procesu produkcyjnego są najwyższe jakości oraz są przyjazne dla zdrowia.
Kwietniowe imprezy organizowane przez firmę Alles to już niemal tradycja w polskiej branży bieliźniarskiej. Każde kolejne spotkanie otrzymuje nową interesującą oprawę i gwarantuje uczestnikom specjalne atrakcje. Dwa lata temu goście firmy Alles toczyli ze sobą potyczki paintballowe, rok temu bawili się w Karpaczu, a główną atrakcją były zawody kulinarne oraz konkursy branżowe takie jak własnoręczne szycie biustonosza.

reklama

W tym roku Alles po raz kolejny zaskoczył swoich gości. Stało się to za sprawą rozmachu w organizacji imprezy oraz niezwykle trafnego pomysłu.
Po zakwaterowaniu w hotelu uczestnicy spotkania zostali przewiezieni autokarami do teatru. Tam rozpoczęła się część oficjalna spotkania. Głos zabrali właściciele firmy, którzy w krótkich słowach podziękowali za przybycie oraz przedstawili filozofię działania firmy Alles.
Powiedzieli m.in., że w swojej pracy kierują się następującymi wartościami: człowiek, pracownicy, klienci i to właśnie poszanowanie tych przejrzystych wartości umożliwiło firmie osiągnięcie obecnej pozycji w Polsce jak i zagranicą.
Kolejnym punktem spotkania były wypowiedzi zaproszonych gości. Pierwsze wystąpienie miało bardzo szczególny charakter. Firma Alles oficjalnie otrzymała bowiem Certyfikat Systemu ISO 9001-2000 – jako potwierdzenie wytwarzania znakomitych wyrobów, zbudowania kompleksowej oferty, dobrej organizacji pracy, dobrych procesów i reguł. Certyfikat jest ważny do 2010 roku.
Drugim oficjalnym gościem był przedstawiciel Austriackiego Instytutu Włókiennictwa, który wręczył firmie Alles certyfikat Eko-Tex – potwierdzający bezpieczeństwo wyrobów produkowanych w Głownie, a sygnowanych marką Alles.
Po otrzymaniu certyfikatów głos ponownie zabrali właściciele, którzy w tak specjalnej scenerii podziękowali wszystkim pracownikom firmy oraz wręczyli okolicznościowe dyplomy przygotowane specjalnie na tą okazję.
Z okazji piętnastolecia działalności firma Alles postanowiła przyznać pierwszą edycję swoich statuetek – jaskółek. Otrzymali je pracownicy o najdłuższym stażu pracy oraz kontrahenci firmy, którzy są stałymi odbiorcami jak i dostawcami. Dużą grupę uhonorowanych przez firmę Alles stanowiły polskie hurtownie bielizny, z którymi firma współpracuje od pierwszych lat swojej działalności.
Wręczenie “jaskółek” stało się także okazją do złożenie życzeń firmie z Głowna. Zabierający głos podkreślali głównie czytelne i trwałe zasady współpracy, przejrzyste procedury oraz wręcz znakomitą jakość wyrobów. Życzyli właścicielom i pracownikom firmy osiągania wyznaczonych celów i utrzymania wysokich standardów jakościowych.
Wśród zabierających głos znaleźli się także przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych stowarzyszeń. W swoich krótki wystąpieniach wyrazili oni zadowolenie, że to właśnie w Głownie, w rejonie łódzkim działa tak prężny pracodawca, który ma duży wkład w rozwój gospodarczy oraz daje zatrudnienie coraz większej grupie osób, umożliwiając im realizowanie swoich zamierzeń zawodowych. Na szczególną uwagę zasługuje głos przedstawiciela Ogniska TKKF z Głowna. Powiedział on m.in. że za sprawą swojego systematycznego wkładu i bezinteresownej pomocy niesionej lokalnym organizacjom pozarządowym firma Alles powinna być wzorem dla wszystkich pozostałych firm.
Po części oficjalnej gości zaproszono na wyjątkowy pokaz kolekcji bielizny firmy Alles. Jego wyjątkowość polegała na specjalnym sposobie prezentacji.
Pokaz został przygotowany przez Formację Taneczną V6, która zadbała o oprawę dźwiękową, świetlną oraz przygotowała scenariusz widowiska. Dzięki temu ponad godzinny pokaz stał się połączeniem muzyki, tańca, światła i pięknej bielizny. Przedstawienie było wydarzeniem ciepło przyjętym przez gości firmy, którzy jednogłośnie podkreślali jego wyjątkowość.
Po zakończeniu części oficjalnej właściciele firmy zaprosili gości na uroczystą kolację z obowiązkowym tortem urodzinowym.
Przypomnijmy specjalizująca się w produkcji wyrobów gorseciarskich, firma Alles powstała w 1992 roku. Nazwa przedsiębiorstwa wzięła swój początek od imion Alicja i Sławek. W ostatnich latach firma znacznie rozszerzyła ofertę wprowadzając na rynek nowe kolekcje. Wśród nich należy wymienić chociażby kolekcję Alles-fashion, Alles-Sinsetta, Alles-Medibra (bielizna dla kobiet po masektomi) oraz Alles-MaMa Fashion (bielizna dla kobiet w ciąży).
Dziś marka Alles jest jedną z lepiej znanych polskich marek bielizny. Produkty z Głowna cieszą się także dużym powodzeniem na rynkach zagranicznych. Sprzedawane są za pośrednictwem przedstawicieli regionalnych.

Oeko-tex
Certyfikat Oeko-TEX, wydawany przez Oeko-TEX Instytut, jest najbardziej znanym w Europie świadectwem w zakresie substancji zabronionych w wyrobach tekstylnych. Oeko-TEX Instytut jest zlokalizowany w 17 krajach świata takich jak Niemcy, Szwajcaria i Azja. Większość wytwórców wyrobów tekstylnych nabywa ten certyfikat, by ułatwić eksport wyrobów, szczególnie na rynek europejski. Oeko-TEX Standard 100 ma zastosowanie do substancji szkodliwych zawartych w teksyliach.
Oeko-TEX standard 100 odnosi się do rakotwórczych amin i barwników, barwników alergizujących, metali ciężkich, formaliny, organicznych substancji lotnych, substancji zapachowych, związków chloru, itp.

reklama
Spis treściWydania archiwalne