bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 035 :: Jarmark Europa będzie zlikwidowany

Jarmark Europa będzie zlikwidowany (2004)

To będzie ciężkie pół roku dla firm, które opierają dystrybucję swoich produktów o punkty sprzedaży zlokalizowane na Warszawskim Stadionie X-lecia. Jak podała warszawska prasa – zagłębie handlu azjatycką odzieżą i bielizną zostanie z dniem 30 czerwca zlikwidowane. Jeszcze w tym roku na stadion wjedzie ciężki sprzęt i rozbiórka obiektu zostanie rozpoczęta.
W miejscu obecnego Stadionu stanie nowoczesny obiekt sportowy, na którym rozgrywane będą mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

reklama

Decyzja zaskoczyła osoby, które pracowały na Jarmarku Europa (tak oficjalnie nazywa się największe targowisko w Europie). Większość kupców była przekonana, że choć umowa między miastem a spółką zarządzającą terenem wygasa, to zostanie ona przedłużona do chwili znalezienie innej, równie atrakcyjnej lokalizacji. Tak się jednak nie stało.
Po 30 czerwca z handlowej mapy Warszawy zniknie jedno z większych w Polcse centr hurtowych oferujących azjatycką bieliznę i dzianiny, choć nie tylko. Z naszych informacji wynika bowiem, że na warszawskim Stadionie X-lecia, a dokładniej na Jarmarku Europa znajdowały się m.in. placówki przedstawicielskie kilku rodzimych producentów kostiumów kąpielowych. Z dystrybucji na stadionie korzystali także producenci bielizny nocnej (pidżam) oraz mniejsi wytwórcy biustonoszy i majtek.
Likwidacja podstawowego kanału zbytu, zapewne nie oznacza likwidacji firm producenckich, ale zmusi je do poszukiwania na terenie Warszawy dużych odbiorców hurtowych.
W tym zakresie producenci mogą wybierać spośród kilku hurtowni, które oferują duży wybór produktów. W tym względzie bardzo dobrą decyzję podjął warszawski Partner, który we wrześniu zeszłego roku wspólnie z hurtownią pończoszniczą Raj-Pol zmienił siedzibę. Teraz te dwie hurtownie dysponują halami sprzedażowymi o powierzchni przekraczającej aż 1200 mkw. Co czyni z nich jedno z największych w kraju – Centrum Handlu Hurtownego wyrobami bieliźniarskimi i pończoszniczymi.

reklama
Spis treściWydania archiwalne