bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 035 :: Kinga wybuduje nowy zakład produkcyjny

Kinga wybuduje nowy zakład produkcyjny (2257)

Białostocki producent bielizny firma Kinga ma niezwykle ambitne plany produkcyjne na ten rok. Zamierza bowiem aż o 40% zwiększyć liczbę produkowanych biustonoszy, majtek i koszulek. To dobra informacja dla grona systematycznie powiększającej się grupy lojalnych klientek, które gustują w modnej polskiej bieliźnie.
To nie koniec planów tego jednego z większych polskich producentów bielizny. Jeszcze w tym roku Kinga planuje rozpoczęcie budowy nowej większej siedziby, która umożliwi dalsze zwiększanie produkcji i co nie mniej ważne będzie zaprojektowana i wykonana zgodnie z potrzebami firmy bieliźniarskiej. W dłuższej perspektywie pozwoli również zredukować koszty stałe co jest istotne kiedy na rynku działa wiele podmiotów specjalizujących się w produkcji podobnego asortymentu.

reklama

Oprócz kwesti ekonomicznych nowocześnie zarządzana firma produkująca bieliznę myśli także o ciągłym budowaniu pozytywnego wizerunku marki w oczach klientek. W przypadku białostockiej Kingi cel ten jest realizowany za pośrednictwem ogólnopolskiej kampani reklamowej w czasopismach skierowanych do kobiet – reklama Kingi była lub będzie publikowana w następujących tytułach: Glamour, Claudia, Sukces, Cosmopolitan, Joy.
Kinga jest tekże firmą odpowiedzialną społecznie. W ostatnim czasie na apel Białostockiego Centrum Onkologii przystąpiła bowiem do Programu Prewencji Pierwotnej Nowotworów w województwie podlaskim, który realizowany jest w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Do opakowań zawierających biustonosze dołączana jest ulotka informacyjna, która zawiera wskazówki dotyczące samobadania piersi. Cel jest szczytny.
Firma Kinga powstała w 1994 roku po upadku białostockiej spółdzielni Wzorcowej. Dziś produkuje głównie biustonosze typu push-up. Oprócz tego wytwarza figi, gorsety oraz koszulki. Dwa razy w roku Kinga wypuszcza na rynek kolekcje: “Wiosna-Lato” i “Jesień-Zima”. Jednak zdarza się, że w między czasie pojawiają się na rynku dodatkowe kolekcje, związane np. z walentynkami, studniówką, organizowanym konkursem. Właściciele firmy dużą wagę przywiązują do modnego kroju bielizny. Dlatego też przedstawiciele firmy uczestniczą we wszystkich ważniejszych imprezach targowych gdzie zapoznają się z obowiązującymi trendami w modzie, nawet z wyprzedzeniem o dwa lata.
Duża waga jaką w Kindze przywiązuje się do jakości oferowanych produktów była już wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Bielizna Kinga posiada znak jakości Q oraz Certyfikat Najlepszej Jakości 2005 przyznany przez Polską Akademię Jakości. Firma posiada również Srebrny Laur Konsumenta 2006 otrzymany za rozpoznawalność marki na rynku oraz jakość produktu. Od 2004 roku KINGA posiada certyfikat jakości ISO 9001:2001. Niedawno firmie został przyznany tytuł – Przedsiębiorstwo Fair Play, a także miejsce w finale konkursu Solida Firma.

Poniżej prezentujemy wybrane wzory z kolekcji wiosna-lato 2007

reklama
Spis treściWydania archiwalne