bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 036 :: Ariadna szkoli studentów

Ariadna szkoli studentów (2280)

Producent nici szeroko stosowanych w bieliźniarstwie firma Ariadna z Łodzi prowadzi działania informacyjne wśród przyszłych klientów. Z myślą o nich Ariadna zorganizowała cykl wykładów przeznaczonych dla dla studentów III roku Katedry Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Przedstawiciele firmy spotkali się ze studentami Katedry Ubioru aby przekazać wiedzę na temat nici. Wykład zawierał informacje dotyczące nici, podziału nici w zależności od surowca, od budowy, od kierunku skrętu, od stopnia złożenia, od struktury powierzchni itp.

reklama

Pracownicy firmy opowiedzieli studentom o sposobie oznaczania nici, wskazali jakie są oznaczenia techniczne a jakie handlowe i uczyli jak te oznaczenia odczytywać. Studenci zapoznali się także z wymaganiami Normy Europejskiej EN 12590, które nici Ariadny spełniają. Wymagania określają minimalną siłę zrywającą nici, odporność wybawień nici na działanie czynników mechanicznych, chemicznych i światło, a także skurcz nici we wrzącej wodzie.
Najciekawsza część wykładu dotyczyła doboru nici i wymaganych cech nici przy szyciu. Ponieważ jakość nici wpływa nie tylko na sprawniejszy przebieg procesu szycia, ale także w istotny sposób na estetykę i trwałości użytkowa wyrobu, studenci dowiedzieli się na co zwracać uwagę wybierając nici do szycia określonego rodzaju ubioru.
Fabryka Nici Ariadna z Łodzi, jest jednym z największych producentów i eksporterów nici w Polsce. Atutem przedsiębiorstwa są dobrze wyposażone laboratoria oraz nowoczesny park maszynowy. Ariadna pracuje w oparciu o nowe technologie oraz starannie dobraną bazę surowcową, co gwarantuje produkcję wyrobów na najwyższym poziomie. Wysoką jakość nici oraz spełnienie oczekiwań klientów gwarantuje System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000, który został wdrożony i jest realizowany w łódzkiej Spółce.
Ariadna w swojej ofercie posiada znane i cenione na rynku krajowym i zagranicznym nici szwalnicze: Era, Talia, Artyn, Tytan, Texar, Nokton, Nici bawełniane. Produkuje również nici do haftu maszynowego Iris.

reklama
Spis treściWydania archiwalne