bieliźniarstwo i pończosznictwo
Numer: 036 :: Producent skarpet firma JJW eksportuje więcej

Producent skarpet firma JJW eksportuje więcej (4276)

Firma JJW, jeden z większych polskich producentów tradycyjnych i specjalistycznych skarpet damskich i męskich z powodzeniem rozszerza eksport. Nowe linie wyrobów JJW pojawiły się już na rynku austriackim, brytyjskim, holenderskim, skandynawskim i izraelskim. W większości przypadków są sprzedawane pod marką producenta albo z wyraźnym zaznaczeniem, że produkt został wytworzony w Polsce. Świadczy to o dużym zaawansowaniu technologicznym oraz spełnianiu wysokich standardów jakościowych.
Współwłaściciel firmy, a zarazem dyrektor ds. marketingu JJW – Włodzimierz Lewin w rozmowie z przedstawicielami redakcji Magazynu Bieliźniarstwo & Pończosznictwo powiedział, że rosnący dynamicznie eksport firmy jest możliwy za sprawą wykorzystania w procesie produkcyjnym najnowocześniejszych maszyn sterowanych komputerowo. Jako drugi czynnik sukcesu wskazał zastosowanie najnowszych, często oryginalnych rozwiązań konstrukcyjnych w produkowanych skarpetach oraz wykorzystanie nowoczesnych przędz naturalnych i syntetycznych, o bardzo atrakcyjnych właściwościach mechanicznych i biologicznych.

reklama

W najbliższych latach JJW pragnie w dalszym ciągu rozwijać specjalistyczne linie skarpet. W tym momencie ma już w ofercie skarpety sportowe i zdrowotne. Włodzimierz Lewin zapowiada, że w tych segmentach firma systematycznie wprowadzać będzie nowości.
Skarpety zdrowotne zyskują na polskim rynku coraz większe grono odbiorców. Charakteryzują się one nie tylko specjalną konstrukcją, dzięki której zupełnie nie uciskają nogi, a więc nie tamują krążenia krwi, ale także doborem przędzy wyjątkowo miękkiej w dotyku, o wyjątkowych właściwościach, np antybakteryjnych, antygrzybicznych, czy ogólniej – bioaktywnych. To oczywiście tylko część zalet. Ich pełną listę można znaleźć na stronach internetowych producenta – www.jjw.pl.
W zakresie skarpet sportowych JJW bacznie obserwuje najnowsze trendy rynkowe. Uczestniczy w większych światowych imprezach targowych oraz jest w stałym kontakcie z osobami czynnie uprawiającymi sport. Są oni pierwszymi, którzy testują nowe wyroby. – W trakcie zawodów sportowych, jak i treningów, testujemy zachowanie się naszych wyrobów w warunkach w dużym stopniu ekstremalnych. Do takich można chociażby zaliczyć maraton. Współpraca ze sportowcami daje nam ogromne możliwości sprawdzania i modyfikowania wyrobów. Dzięki temu możemy zapewnić trwałość i optymalne dopasowanie funkcji skarpet do wymagań użytkowników. Polski rynek dostrzegł już wyjątkowość skarpetek sportowych JJW, sprzedawanych pod własną marką motive®. Uzyskały one zaszczytne konsumenckie godło “Najlepsze w Polsce”. Nasze skarpety są coraz częściej wybierane przez osoby czynnie uprawiające sport. A to cieszy – mówi Włodzimierz Lewin.
JJW produkuje modele skarpet specjalnie dopasowane do poszczególnych form aktywności ruchowej. I tak w ofercie znajdują się m.in. skarpety rowerowe, tenisowe, biegowe, trekkingowe oraz podkolanówki narciarskie.
Firma JJW z podwarszawskiego Piaseczna działa na rynku od blisko 18 lat. Dziś zatrudnia blisko 50 pracowników – co czyni z niej jednego z większych producentów skarpet w Polsce. Swoje produkty JJW sprzedaje za pośrednictwem hurtowni odzieżowych, pończoszniczych, sportowych, farmaceutycznych oraz wybranych sklepów specjalistycznych, w tym także aptek.

reklama
Spis treściWydania archiwalne