bieliźniarstwo i pończosznictwo

Bielizna damska: ważne rady dla panów

26.11.2007 21:49 (1359)

Rozpoczynamy nowy cykl artykułów poradnikowych. Na ich łamach chcemy podzielić się z naszymi czytelnikami interesującymi wiadomościami dotyczącymi właściwego doboru bielizny. Cykl kierujemy głównie do mężczyzn, gdyż wiemy że to właśnie Panowie mają duże opory przed odwiedzaniem sklepów oferujących piękną modną i seksowną bieliznę damską. Natomiast kobiety lubią być nią obdarowywane.
Na rynku dostępne są różne typy biustonoszy. Poniżej dokonamy ich krótkiego przeglądu. Wcześniej jednak poruszymy bardzo istotną kwestię. Mianowicie ustalenie rozmiaru biustonosza, przy założeniu że zależy nam na tym aby planowany prezent był faktycznie niespodzianką. Tu najlepiej sprawdzi się zajrzenie do szuflady z bielizną i odnalezienie na biustonoszu wszywki z podanym rozmiarem. W większości przypadków informacja zapisana na wszywce będzie miała następującą formę: oznaczenie cyfrowe (70, 75, 80, 85 itd.) i literkę (A, B, C, D, itd.) pierwsza informacja to tzw. obwód pod biustem, natomiast literka oznacza wielkość miseczki co jest jednoznaczne z wielkością piersi. Dla pewności należy odszukać wszywki na dwóch trzech biustonoszach. Jeśli zawsze są takie same – to bez obaw można rozmiar zapisać na kartce i ruszać na zakupy do sklepu lub salonu z bielizną. Przy okazji warto podejrzeć wszywkę na majteczkach – tu spotkamy się z dwoma rodzajami zapisu: literowym lub cyfrowym. Określają one ten sam rozmiar. I tak 36 – to rozmiar S, 38 – to rozmiar M, 40 – L, 42 – XL, 44-XXL.
Aby zrobić jak największe wrażenie na obdarowanej najlepiej kupić komplet – to znaczy biustonosz wraz z majteczkami. Praktycznie każdy model stanika dostępny obecnie na rynku dostępny jest w komplecie z matkami. Często też można wybrać między stringami a figami.

reklama

Ustalając rozmiar biustonosza warto zwrócić także uwagę na typ biustonosza, bo na rynku jest ich co najmniej kilka. Jeśli w szufladzie zauważymy, że większość biustonoszy ma “gąbczastą” dolną część miseczki to można z dużym prawdopodobieństwem twierdzić, że mamy do czynienia z biustonoszem typu push-up.
Push-up – jak nazwa wskazuje (ang. podnosić do góry), biustonosze tego typu charakteryzuje efekt powiększenia i uwydatnienia piersi poprzez specjalnie skonstruowany biustonosz. Wyprofilowane miski stanika posiadają ukryte kieszonki, do których wkłada się specjalne poduszeczki wypychające biust ku górze. Wyjmowane poduszeczki mogą być materiałowe, silikonowe, lub żelowe. Ich obecność powoduje wizualne uniesienie piersi, które wyglądają na większe i pełniejsze.
Jeśli jednak zauważymy, że biustonosze posiadają konstrukcję, w której w której dolna część miseczki jest usztywniona, a górna pozostaje miękka – to mamy do czynienia z biustonoszem półusztywnianym. Biustonosz tego typu bardzo dobrze zbiera duży biust. Jeżeli dodatkowo posiada wkładki jak w push-upach, będzie mocno eksponował biusty mniejsze.
W szufladzie możemy jeszcze znaleźć tzw. biustonosz usztywniony. Jego cechą charakterystyczną jest to, że posiada metalową konstrukcję. Pomaga on skorygować kształt biustu. Może występować również w wersji push – up.
Jeśli natomiast biustonosz będzie jedynie wykonany z koronki, haftu lub dzianiny – nie będzie miał żadnych elementów konstrukcyjnych to należy w sklepie z bielizną poprosić o biustonosz miękki. Przeznaczony jest głównie dla pań o większym biuście, może posiadać (ale nie musi) fiszbiny podtrzymujące miseczki.
Mając komplet informacji warto ruszyć na zakupy. Jeśli zdecydujemy się kupić biustonosz w tradycyjnym sklepie z bielizną – warto przed wyjściem ze sklepu ustalić ze sprzedawcą możliwość ewentualnej podmiany modelu na inny, o np innym rozmiarze. Z doświadczenia wiemy, że nie powinno być z tym problemu.
Na zakończenie mała uwaga. Na rynku dostępnych jest wiele modeli biustonoszy/. Przed wyprawą po prezent wskazane jest zapoznanie się z ofertą producentów za pośrednictwem internetu. *Zapraszamy do odwiedzenia działu galerie, gdzie prezentujemy zdjęcia bielizny z najnowszych kolekcji. W sklepie można później prosić o konkretny model.

Sonda
Jak często kupujsz nowy biustonosz?
raz w miesiącu i częściej
raz na dwa-trzy miesiące
raz na pół roku
raz na rok

 
Subskrybuj bezpłatny biuletyn

reklama
W bieżącym numerzeWydania archiwalne