bieliźniarstwo i pończosznictwo

Bielizna termoaktywna – twoja druga skóra

28.11.2010 15:42 (3776)

Jak zapowiadają synoptycy tegoroczna zima będzie zimą stulecia, dlatego już teraz warto pomyśleć o dodatkowej ochronie ciała. Amatorzy sportów zimowych z pewnością zaczęli odliczać dni do rozpoczęcia sezonu narciarskiego. Zanim jednak wkroczą na stok powinni zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną, stanowiącą przedłużenie naturalnej warstwy ochronnej skóry.

Bielizna termoaktywna stworzona została w oparciu o niezawodną technologię o wyjątkowych właściwościach termicznych. Skóra w takim ubraniu, nawet podczas dużego wysiłku fizycznego, pozostaje sucha i pozbawiona dostępu zimnego powietrza. Membrana termoaktywna złożona z mikrowłówkien zapewnia komfort nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

reklama

Technologia termoaktywna opiera się na warstwie nieruchomego powietrza otaczającego powierzchnię naszego ciała. Warstwa laminarna skóry jest czynnikiem determinującym nasze poczucie ciepła, bądź zimna. Bielizna termoaktywna jest swoistym przedłużeniem naturalnej warstwy skóry, tworzącym optymalny mikroklimat między naskórkiem, a odzieżą. Zbudowana jest z mikrowłókien odpowiedzialnych za transport wilgoci na zewnątrz bielizny.

Zalety technologii termoaktywnej

Oprócz właściwości izolacyjnych, umożliwiających utrzymywanie optymalnej ciepłoty ciała, technologia termoaktywna pozwala na oczyszczanie organizmu z toksycznych produktów przemiany materii oraz zapewnia neutralność zapachową nawet podczas dużego wysiłku fizycznego.

Gatta Thermoactive_infografika

„Dziennie wytwarzamy ok. 700-900 mln potu. Jeśli wykonujemy wysiłek fizyczny to ilość wytwarzanych przez nasze gruczoły potowe substancji przekracza nawet jeden litr. W przypadku normalnej, bawełnianej odzieży wilgoć zatrzymywana jest w materiale, oddziałując bezpośrednio na naszą skórę i powodując uczucie chłodu. Dzięki bieliźnie termoaktywnej wydobywające się przez skórę produkty przemiany materii uwalniane są na powierzchnię włókien, przez co bardzo szybko odparowują do atmosfery” – wyjaśnia Monika Kazimierczak, Brand Manager Gatta Active i projektant odpowiedzialny za wprowadzenie technologii termoaktywnej w produktach Gatta Active.

Gatta Thermoactive_membrana

Do pozostałych zalet bielizny termoaktywnej zaliczamy odporność na działanie promieni UV oraz tarcie i pilling, łatwość w konserwacji, zachowywanie pierwotnego kształtu nawet po wielokrotnym użyciu oraz idealne dopasowanie do sylwetki. Co istotne z punktu widzenia osób aktywnie uprawiających różnego rodzaju sporty, bielizna termoaktywna jest pozbawiona szwów, przez co zapewnia jeszcze większy komfort ruchu i nie powoduje otarć oraz podrażnień.

Aktywna także zimą

Technologia termoaktywna stworzona została w oparciu o długoletnią obserwację ludzkiej skóry i jej zdolność do termoregulacji organizmu. Istniejąca na powierzchni naskórka tzw. warstwa laminarna to naturalna otoczka złożona z nieruchomego powietrza o grubości 3 mikronów1. W ekstremalnych warunkach atmosferycznych warstwa ta nie radzi sobie z optymalną ochroną skóry i wówczas nasza równowaga termiczna zostaje zachwiana. W tej sytuacji konieczne jest dodatkowe wsparcie w postaci utrzymującej odpowiednią ciepłotę bielizny termicznej. Odzież ta polecana jest m.in. amatorom sportów zimowych, spędzającym całe dnie na mrozie, w otoczeniu suchego, ostrego powietrza. Zabezpieczenie w postaci termoaktywnego t-shirtu z krótkim lub długim rękawem, półgolfu body czy legginsów, założonych pod kurtkę lub kombinezon narciarski pozwoli nam spędzić wiele godzin w ekstremalnych warunkach pogodowych. Szeroką ofertę produktów termoaktywnych przygotowała na ten sezon marka Gatta Active, tworząc specjalną kolekcję Thermoactive.
„Nadal pokutuje przekonanie, że im grubiej ubierzemy się na stok, tym będzie nam cieplej. Nic bardziej mylnego. Grubość odzieży nie wpływa zasadniczo na nasz opór cieplny. Nie musimy zakładać na siebie dwóch podkoszulków, grubego swetra i puchowej kurtki. Nawet cienka warstwa bielizny termoaktywnej wsparta polarem oraz wiatroszczelną i wodoodporną warstwą wierzchnią może zapewnić doskonałą izolację naszego ciała. Dlatego narciarze, snowboardziści, a zwłaszcza skoczkowie narciarscy, dla których lekkość stroju to podstawa pomyślnego lotu, sięgają po tego typu rozwiązania” – informuje Monika Kazimierczak z Gatty Active.

Thermo-eco-active

Bielizna termiczna jest nie tylko ciepła, przewiewna i lekka. To także, co istotne dla zwolenników ekologii, tzw. zielony produkt. Mikrowłókna, z których wykonana jest bielizna są w 100% recyklowalne. Ponadto, dzięki specyficznej konstrukcji, odprowadzającej całą wilgoć na zewnątrz, zapobiegają one pomnażaniu się bakterii, a przy tym są całkowicie antyalergiczne.

Sonda
Jak często kupujsz nowy biustonosz?
raz w miesiącu i częściej
raz na dwa-trzy miesiące
raz na pół roku
raz na rok

 
Subskrybuj bezpłatny biuletyn

reklama
W bieżącym numerzeWydania archiwalne