bieliźniarstwo i pończosznictwo

Coraz więcej producentów bielizny tworzy sieci franczyzowe

08.10.2007 16:03 (1233)

W dniach 11-13 października 2007 roku w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się już piąty Ogólnopolski Salon Franchisingu. Jest to impreza obowiązkowa dla właścicieli sklepów z bielizną, którzy chcą zainwestować w rozwój i działać na własny rachunek w ramach stabilnej sieci.

Franczyza polega na udzieleniu licencji przez jedną osobę (franczyzodawcę), innej osobie (franczyzobiorcy). Licencja ta uprawnia (i zazwyczaj zobowiązuje) franczyzobiorcę do prowadzenia biznesu pod znakiem towarowym/nazwą handlową franczyzodawcy z wykorzystaniem całego pakietu franczyzowego (know–how), który zawiera wszystkie elementy niezbędne do tego, aby osoba wcześniej niewykwalifikowana w prowadzeniu biznesu stworzonego przez franczyzodawcę mogła, po przeszkoleniu, prowadzić go pod marką franczyzodawcy zgodnie z zasadami przez niego określonymi i korzystając z jego wsparcia. Minimalna kwota, którą trzeba przygotować, aby ruszyć ze sprzedażą bielizny w ramach sieci franczyzowej waha się od 35 tys. zł. (Atlantic) – 40 tys. zł. (Szame i La Vantil) do 100 tys. zł. (Gorseteria).

reklama

Na polskim rynku obecnie największą liczbą sklepów z bielizną działających w oparciu o umowy franczyzowe może pochwalić się Triumph International. Jednak taką drogę rozwoju sieci sprzedaży dostrzegli także polscy producenci bielizny. Firma Atlantic rozwijająca obecnie 3 marki: Atlantic, Mistique i Arcado liczy obecnie 32 jednostki własne i 120 franczyzowych, Gorseteria 2 własne i 17 franczyzowych, La Vantil 13 własnych i 6 franczyzowych, a Szame 8 własnych i 27 franczyzowych, LPP (bielizna damska Esotiq) 4 jednostki własne i 15 franczyzowych. Salony franczyzowe z bielizną, zlokalizowane są najczęściej w centrach i galeriach handlowych.

Ogólnopolski Salon Franchisingu
Ogólnopolski Salon Franchisingu jest jedyną ogólnopolską imprezą na rynku franczyzy i agencji odbywającą się regularnie od 5 lat. Co roku liczba wystawców zwiększa się. Na Salonie wystawiają się najlepsze firmy franczyzowe, a targi odwiedza kilka tysięcy potencjalnych franczyzobiorców. Patronem imprezy jest Polska Organizacja Franczyzodawców. W trakcie Salonu odbywa się Forum Edukacyjne dla franczyzobiorców.
Franczyza obok wypróbowanego sposobu na własny biznes i zarabiania pieniędzy może być również doskonałą formą inwestowania. W 2006 roku w ciągu trzech dni imprezę odwiedziło 5-7 tysięcy gości, a przedstawiciele 30 wystawców przeprowadzili setki rozmów z potencjalnymi franczyzobiorcami.
Głównym celem organizacji V Ogólnopolskiego Salonu Franchisingu jest stworzenie okazji do bezpośrednich rozmów firm oferujących licencje z potencjalnymi franczyzobiorcami. Wstęp na Salon Franchisingu będzie bezpłatny.

Sonda
Jak często kupujsz nowy biustonosz?
raz w miesiącu i częściej
raz na dwa-trzy miesiące
raz na pół roku
raz na rok

 
Subskrybuj bezpłatny biuletyn

reklama
W bieżącym numerzeWydania archiwalne