bieliźniarstwo i pończosznictwo

INTERMASZ 2008 - salon nowych technologii

13.03.2008 21:08 (2222)

Międzynarodowy Salon Maszyn Włókienniczych, Odzieżowych i Obuwniczych INTERMASZ 2008 był miejscem wielu premier rynkowych. Na targach zadebiutowała m.in. wielokolorowa drukarka do tkanin firmy Brother, laser do grawerowania i cięcia skóry, denimu i innego rodzaju tekstyliów. Prawdziwą rewolucją był jednak system przygotowania produkcji odzieży prezentowany przez firmę Strima, w którym tradycyjna dygitalizacja została zastąpiona wykonaniem zdjęcia cyfrowego.

INTERMASZ 2008

Blisko 100 wystawców – producentów i dystrybutorów z Włoch, Niemiec, Holandii, Czech, Chin, Tajwanu oraz Polski oferowało na targach Intermasz 2008 nowoczesne systemy przygotowania produkcji, maszyny odzieżowe – overlocki, guzikarki, dziurkarki, stębnówki, sterowane elektronicznie ramieniówki, autolapy marek Yamamoto, Shing Ling oraz Siruba, maszyny ultradźwiękowe i termiczne do produkcji odzieży bezszwowej, nowoczesne maszyny do zdobienia odzieży kryształami, cekinami, koralikami, tasiemkami, a także szerokie spektrum jedno- i wielogłowicowych hafciarek. W ofercie salonu nie zabrakło skomputeryzowanych maszyn dziewiarskich firm Universal, Stoll oraz koreańskiej firmy Machine Tech, plecionkarek do lin, sznurów oraz przędz na sieci firmy Herzog, maszyn do cięcia lamówek oraz krajarek do wycinania próbek handlowych tkanin. Prezentowane były również przemysłowe maszyny prasowalnicze , technologie parowe, żelazka przemysłowe, prasy i klejarki. Producenci wyrobów skórzanych mogli zapoznać się z zaletami automatycznego systemu rozkroju skóry, maszyn i urządzeń do produkcji obuwia, odzieży
i mebli tapicerowanych, oraz pneumatycznego tapicerskiego stołu montażowego. Większość wystawców oferowała swoim klientom pełen pakiet usług – instalację, uruchomienie, szkolenie, serwis.

reklama

Wiosną 2008 uczestnicy targów Intermasz 2008 mieli wyjątkową okazję wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych z wystawcami odbywających się równolegle – Salonu Kontraktacji Next Season, Salonu Bielizny i Mody Plażowej Body Style, Salonu Mody Ślubnej, Komunijnej i Wieczorowej oraz Targów Tkanin, Odzieży i Dodatków Tex-Style i Targów Obuwia, Skóry i Wyrobów Skórzanych. Z efektu synergii jaką tworzyło bezpośrednie sąsiedztwo aż sześciu wydarzeń targowych skorzystało ponad 9.000 zwiedzających.

Wyjątkową okazją do poszerzenia wiedzy na temat innowacyjnych technologii i rozwiązań dla przemysłu lekkiego były seminaria przygotowane przez specjalistów branży. Tematyka poruszanych zagadnień koncentrowała się na technologiach szycia odzieży oraz zastosowania nowoczesnych wkładów odzieżowych, wykorzystania zaawansowanych systemów komputerowego wspomagania produkcji odzieży, pozyskiwania kadr dla przemysłu odzieżowego, wykorzystania funduszy unijnych na rozwój firmy oraz rozwiązaniach logistycznych.

Złoty Akant dla firmy Strima
Odbywające się w cyklu dwuletnim targi Intermasz były wspaniałą okazją do uhonorowania liderów branży. W konkursie Acanthus Aureus na stoisko, które zostało najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy kapituła konkursu przyznała nagrodę Złotego Akanta firmie STRIMA ze Swadzimia.

Kolejna niepowtarzalna okazja przyjrzenia się z bliska nowym technologiom włókienniczym, odzieżowym i obuwniczym już za dwa lata. Zapraszamy na targi INTERMASZ 2010.

Sonda
Jak często kupujsz nowy biustonosz?
raz w miesiącu i częściej
raz na dwa-trzy miesiące
raz na pół roku
raz na rok

 
Subskrybuj bezpłatny biuletyn

reklama
W bieżącym numerzeWydania archiwalne